Kino Tomi

Na najmłodszych widzów, którzy 1 czerwca odwiedzą kino, czekają atrakcje oraz seanse z nagrodami.

Jakie seanse czekają:

„Detektyw Bruno” – godz. 12.00 i 19.00

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami.

„Pan wilk i spółka. Bad guys” - godz. 13.00, 15.00 i 17.00

Panowie Wilk, Wąż, Pirania, Rekin oraz Tarantula postanawiają zakończyć swoją kryminalną aktywność i przewartościować swoje życie.

„Sonic 2. Szybki jak błyskawica” - godz. 15.30

Sonic wraz z przyjaciółmi muszą powstrzymać złego doktora Robotnika przed zawładnięciem światem. W tym celu muszą odnaleźć magiczny szmaragd.

Muzeum Miasta Pabianic

4 czerwca o godzinie 12.30 i 14.30 odbędą się warsztaty pt. „Kawa czy herbata”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7. roku życia. Pod okiem Justyny Ruszkiewicz będą zdobiły ceramiczne kubeczki. Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy – tel. 42 215 39 82.

Gminny Dom Kultury oraz gmina Ksawerów

4 czerwca przy ul. Jana Pawła II 1 w Ksawerowie odbędą się obchody Dnia Dziecka. Start o 14.00. W programie m.in.: strefa animacji – zabawy z bańkami, malowanie twarzy, malarska układanka wielkoformatowa, wioska indiańska – zdobienie tipi, tworzenie masek i pióropuszy, występy grup artystycznych, koncerty i zlot motocyklistów. Impreza potrwa do godz. 20.00.

Miejska Biblioteka Publiczna

W ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom bibliotekę dla dzieci i młodzieży przy ul. św. Jana 10 odwiedzać będą do 3 czerwca goście specjalni. Będą czytać i rozmawiać z dziećmi z pabianickich szkół i przedszkoli o ekologii. Spotkania zaplanowano na godzinę 10.00.

31 maja bibliotekę odwiedzą st. kpt. Adam Kot i mł. kpt. Konrad Korzeniowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach.

1 czerwca Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej w Pabianicach oraz st. inspektor Paweł Zysk i insp. Paweł Kopka zaprezentują dzieciom drona.

2 czerwca spotkanie z  Jolantą Łacwik-Becht, instruktorką ochrony przyrody PTTK Pabianice

3 czerwca zajęcia z dziećmi poprowadzi Maciej Woldanowski, kierownik pabianickiego Oddziału Eko-Regionu sp. z o.o.

Dodatkowo 1 czerwca w bibliotece dla dzieci i młodzieży będzie obchodzony Dzień Dziecka. Wszyscy mali czytelnicy, którzy odwiedzą w tym dniu bibliotekę przy ul. św. Jana 10, otrzymają drobne prezenty.

Lewityn

5 czerwca między 14.00 a 19.00 w Lewitynie odbędzie się impreza pt. „Zostań Superbohaterem”. Na scenie wystąpią artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury, Strefy Ruchu, Akademii Capoeira oraz Szkoły Podstawowej nr 8. O godz. 14.45 zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie superbohatera. O godz. 16.30 odbędzie się tradycyjna bitwa wodna. Na terenie Lewityna staną dmuchańce, eurobungee, wóz strażacki, stoisko z watą cukrową i inne atrakcje. Będzie można nieodpłatnie pływać na rowerkach wodnych. Tego dnia odbędzie się również Żeglarska Wiosna oraz Święto Kolorów Holi. Organizacje pozarządowe stworzą Miasteczko Aktywności z grami i zabawami.