W niedzielę od godz. 11.00 ulicami Pabianic i okolic przebiegną uczestnicy IX Pabianickiego Półmaratonu. Fragmenty ulic i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu. Dodatkowo, wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – największe na linii „265”.

Bieg rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie MOSiR. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Rzgowską, Hubala, Południową, Graniczną, 20 Stycznia, Rydzyńską, następnie przez Rydzyny, Jadwinin, Bychlew, Jutrzkowicką, Pogodną, Jasną, Wodną i Jutrzkowicką do mety na stadionie przy Kilińskiego. Równocześnie będzie trwał bieg na 5 km. Biegacze, którzy wybiorą krótszą trasę, odłączą się od półmaratonu na ulicy Warszawskiej – skręcą w ul. 3 Maja, dalej pobiegną ulicami Skargi, Grobelną i Kilińskiego do mety na stadionie.

ZOBACZ TEŻ: Wielkie święto biegaczy

– Od około 11.50 do ok. 14.00–14.30 nieprzejezdna będzie droga wojewódzka 485 od ronda w Pawlikowicach w kierunku stadionu MOSiR w Pabianicach – informuje Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta. – Odcinek ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej między „Grota” Roweckiego a Świetlickiego będzie natomiast nieprzejezdny od 9.00 do 16.00. W czasie biegu fragmenty ulic na jego trasie i niektóre skrzyżowania będą czasowo wyłączone z ruchu.

Autobus linii 265 o godz. 9.07 i 12.07 z Dworca PKP pojedzie bez zmian do przystanku Kilińskiego/SDH, dalej będzie się kierował objazdem ulicami: Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Bugaj, Świetlickiego do Jutrzkowickiej i dalej właściwą trasą do Pawlikowic. Kurs o godz. 10.35 z Pawlikowic zostanie skierowany objazdem analogiczną trasą, czyli ulicami Świetlickiego, Bugaj, „Grota” Roweckiego do Kilińskiego i dalej bez zmian do Dworca PKP. Kurs o godz. 12.30 z Pawlikowic pojedzie do Dworca PKP bez zatrzymywania się na żadnych przystankach pośrednich – objazdem przez Terenin i Hermanów, w Pabianicach ulicami Skośną, Wiejską i Łaską.

Autobusy linii „1”, „2”, „4”, „5” i „6” oraz tramwaje linii „41” mogą notować opóźnienia od kilku do kilkunastu minut.

Autobusy PKS kursujące na trasie Bełchatów – Łódź dostosują trasę przejazdu do aktualnej sytuacji drogowej. Pojadą więc objazdami przez Terenin i Hermanów (w godz. 11.50– 14.30) lub przez ulice Świetlickiego, Bugaj i „Grota” Roweckiego (w godz. 9.00–11.50 i 14.30–16.00).

W niedzielę. 24 marca uczestnicy półmaratonu będą zwolnieni z opłat za usługi komunikacji autobusowej MZK Pabianice. Uczestnicy powinni okazać na żądanie kontroli biletów numer startowy, wydany przez organizatora.