- Od 7 marca 2016 r. wprowadzona zostaje płatna rezerwacja miejsc dla pasażerów. Opłata serwisowa pozwoli nam na dalsze podnoszenie jakości naszego serwisu oraz zwiększenie zaufania i wiarygodności wspólnych przejazdów – czytamy na stronie Bla Bla Car.

Bla Bla Car to serwis, który ułatwia wspólne podróżowanie. Jak to działa? Kierowca, planując podróż, daje ogłoszenie. Wyznacza termin, godzinę wyjazdu, cenę za przejazd oraz liczbę pasażerów, jaką może zabrać. Osoby zainteresowane podróżą na tej trasie rezerwują miejsce i płacą kierowcy za przejazd.

Do tej pory rezerwacja była bezpłatna. Od 7 marca jednak się to zmieniło. Opłata serwisowa, jaką będzie musiał ponieść pasażer, jest zależna od ceny za przejazd. Najniższa opłata wyniesie 3 zł. Tyle zapłacą ci, których cena za przejazd nie przekroczy 15 zł. Za przejazd, który kosztuje 99 zł, trzeba będzie doliczyć już 17 zł za rezerwację.

Regulamin i cennik rezerwacji znajduje się na stronie: https://www.blablacar.pl/blog/o-oplatach-serwisowych-w-blablacar-pl?comuto_cmkt=PL_COM_FACEBOOK_PAYMENTLAUNCH