Nadal trwają rozmowy z najemcami centrum Tkalnia. Wiadomo już, że wśród planowanych 40 sklepów znajdą się m.in. salony Smyk, Empik, CCC, Hebe, Pepco, Kik, Martes Sport, Media Expert, 4Tel, Play. Ofertę gastronomiczną zasili lokalna Kraina Słodkości, a rozrywkową 4-salowe kino Helios.

Kiedy zrobimy tam zakupy? Inwestorzy zapowiadają, że za rok o tej porze centrum już będzie tętniło życiem. Czasu jest niewiele, biorąc pod uwagę rozmiar inwestycji. Otwarcie Tkalni planowane jest na I połowę 2019 roku.

Będą tam uliczki z restauracjami, kawiarniami i sklepami otaczającymi miejską przestrzeń publiczną, a także powstanie specjalny pasaż, gdzie kupimy lokalne produkty, takie jak świeże warzywa, owoce czy pieczywo. Inwestor zapewnia, że to właśnie lokalni przedsiębiorcy mają tu pierwszeństwo. Do dyspozycji klientów będzie 230 miejsc parkingowych.

Zdecydowaną korzyścią tych inwestycji dla mieszkańców będzie też wyremontowana ulica, biegnąca od ul. Grobelnej do "Grota" Roweckiego.


Obok grota, solna, tężnie, strzelnica...

Do końca 2019 roku planowane jest realizacja również innego projektu. W sąsiedztwie powstającego na terenach dawnej fabryki Krusche & Ender centrum handlowo-rozrywkowego, zbudowane zostaną Centrum Golfa i strzelnica na ostrą amunicję Majstersztyk.

Wyszczególniając, na terenie Centrum Golfa zbudowane mają zostać grota solna, solanka i tężnie. Powstanie muzeum golfa, centrum golfowe wyposażone w symulatory golfowe, z aktualnym odwzorowaniem najlepszych pól golfowych na świecie oraz strzelnica na ostrą amunicję i symulator strzelecki.

Strzelnica będzie dostosowana do strzelania zarówno z amunicji ostrej jak i z wkładką laserową, wyposażona zostanie w symulator multimedialny umożliwiający gry scenariuszowe. Będzie można zrobić tam kursy golfowe zakończone egzaminem oraz przejść szkolenia strzeleckie prowadzone przez specjalistę. Na terenie obiektów będą prowadzone też usługi gastronomiczne.