Takiego wysypu zakażeń Covid–19 jeszcze nie było. Do tej pory przybywało po kilkunastu chorych dziennie, teraz - po kilkudziesięciu. Rekordowy jest każdy kolejny dzień.

- Będzie jeszcze gorzej – uważa Małgorzata Sumińska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach. - Odkąd szkoły są częściowo zamykane, trudno ogarnąć kwarantanny.

Obecnie w Pabianicach choruje ok. 170 osób.

Tylko dzisiaj pabianicki sanepid wyśle na izolację ok. 600 osób. Najwięcej uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego i ich rodzin. Szkoła ma zdalnie nauczać przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia. We wtorek do placówki powinni wrócić uczniowie Zespołu Szkół nr 3. Sanepid zlecił tam zdalne nauczanie do 12 października.

Dzisiaj przypadek koronawirusa potwierdzono w Szkole Podstawowej nr 9.

Niewielkie ognisko pojawiło się również na stomatologii w Pabian-Medzie. Zachorowały 3 panie.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska wchodzi w żółtą strefę. Co to oznacza?

Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa również na świeżym powietrzu. Są ograniczenia w liczbie gości weselnych. Może ich być 75. Już nie co drugie miejsce w kinie ma być wolne, a co czwarte. Podobne obostrzenia dotyczą organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych. W lokalach gastronomicznych może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Na siłowni może być jedna osoba na 7 metrów kwadratowych, w parku rozrywki na 10 metrów kwadratowych.

W czerwonej strefie znalazło się 38 powiatów.