Uczennica nie chodziła do szkoły od 30 września. Źle się czuła i dlatego zbadano ją w kierunku koronawirusa Covid-19. Wynik wyszedł pozytywny. Dzisiaj (piątek) sanepid poinformował o tym dyrekcję szkoły.

- Kwarantanną zostali objęci uczniowie z tej klasy i ich rodziny oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt z zakażoną – potwierdza Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Kwarantanna dotyczy 1/3 nauczycieli szkoły, więc nie ma szans na zorganizowanie zastępstw. Dyrekcja wystąpiła z prośbą o pozwolenie na zdalne nauczanie. Kwarantanna obowiązywać będzie do końca przyszłego tygodnia. W tym czasie uczniowie i nauczyciele będą mieli lekcje on-line.

W piątek potwierdzono jeszcze 3 zakażenia. Jedno z nich dotyczy osoby, która zgłosiła się na SOR, miała wykonane testy, które potwierdziły koronawirusa. 2 kolejne przypadki to seniorzy z Konstantynowa Łódzkiego, którzy uczestniczyli w wyjeździe zorganizowanym.

- Sprawa jest rozwojowa. Wymazy od uczestników wycieczki będą pobierane do soboty, więc ostateczną liczbę osób chorych z tego ogniska będziemy znali w okolicach poniedziałku – mówi Sumińska.

Dzisiaj chorych jest 67 osób, w tym 18 leży w szpitalu.

- Cztery są w stanie ciężkim i oddychają przy pomocy respiratora – informuje dyrektorka sanepidu.