Do przetargu stanęły cztery firmy: BRAT-BUD P.P.H.U. Krzysztof Półbrat z Łodzi, konsorcjum złożone z firmy Fuente-Dorota Kurczewska z Łodzi i Zamber Spółka z o.o. z Pabianic, P.H.U. „SANEL” Zaniewicz Spółka Jawna z Bełchatowa oraz JAWBUD Spółka z o.o. z Łodzi. Wszystkie oferty są wyższe niż chcieli na ten cel przekazać urzędnicy. Początkowo mówiło się, że na szkutnię jest 5 milionów złotych. Ostatecznie prezydent zdecydował, że obiekt ma powstać za nieco ponad 4 miliony złotych. Resztę zamierzał przeznaczyć na zrobienie infrastruktury dookoła. Chodziło o wyremontowanie ulicy Popławskiej wzdłuż ogrodzenia.

Oferty otwarto dzisiaj (czwartek) o godz. 12.30.

- Wykonawca jeszcze nie został wyłoniony. Trzy firmy mają okres gwarancji na cztery lata, jedna ma krótszy. Wszystkie cztery firmy zakładają wykonanie zadania w takim samym czasie, czyli w półtora roku – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR-u. - Ceny są zadowalające i mamy nadzieję, że uda nam się wyłonić wykonawcę.

Nie wiadomo jeszcze jaką decyzję podejmie prezydent. Do zakładanego budżetu trzeba będzie dołożyć ponad 600 tysięcy złotych.

Wcześniej ogłoszono 2 przetargi na budowę infrastruktury sportowej. Jeden był na budowę bieżni na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, drugi na budowę hali sportowej na terenie PTC (przy Szkole Podstawowej nr 13). Oferty, które wpłynęły znacznie przekraczały zakładany budżet. Te przetargi będą ogłoszone ponownie.