Kuria Metropolitalna Łódzka z polecenia arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, dała parafiom wybór co do formy organizacji obchodów święta. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną zleciła dostosowanie się do obecnych zaleceń sanitarnych, czyli maksymalnie 150 uczestników i zachowanie dwumetrowych odległości między nimi. Z tego powodu pabianickie parafie zdecydowały się zorganizować niewielkie procesje wokół kościołów.

- Ze względu na panującą sytuację, w całych Pabianicach nie będzie procesji ulicami poszczególnych parafii – poinformował ks. Jerzy Rzepkowski, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej. - Procesje będą zorganizowane wokół kościołów. W parafii Trójcy Przenajświętszej będzie to wyglądalo podobnie jak podczas mszy odpustowej.

Odpust w parafii odbył się minionej niedzieli (31 maja). Nie było atrakcji po mszy, które zwykle są z tej okazji organizowane. W mszy świętej o godz. 12.00 uczestniczyli zaproszeni proboszczowie i księża z innych parafii. Odprawił ją ks. Paweł Kutynia, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (wcześniej związany z parafią Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach). Potem odbyła się krótka procesja wokół kościoła.

W Boże Ciało w tej parafii po mszach św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00 odbywają się procesje wokół kościoła zakończone modlitwami i błogosławieństwem przed kościołem. Wieczorem o godz. 17:30 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, a potem msza św. o godz. 18:00

W parafii św. Maksymiliana Kolbe główna  msza św. rozpoczęła się o godz. 9.30. Po niej około godz.10.25 wyszła procesja. Cztery ołtarze zostały ustawione wokół kościoła.

- Wszyscy zadbajmy w tym dniu o udział we mszy świętej, gdyż jest to podstawowym obowiązkiem katolika. Udział w procesji niech będzie świadectwem naszej wiary, uwielbieniem Chrystusa i dziękczynieniem za dar Eucharystii. Zadbajmy, by przy ołtarzach były piękne kwiaty – czytamy na stronie parafii.