15 czerwca na stadionie MOSiR (ul. „Grota” Roweckiego 3) pabianiczanie poszaleją na corocznym święcie miasta. W tym roku czeka nas sporo zmian dotyczących samej organizacji imprezy, ale i również wiele ciekawych atrakcji.

Co mamy nowego? Impreza odbędzie się w sobotę, a nie w niedzielę, jak było do tej pory. Dzięki temu będziemy mogli bawić się do godziny 24.00.

– Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość – komentuje Maria Wrzos-Meus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatora Dni Pabianic. – Zmierzch następuje dopiero o godz. 22.00, a do prezentacji muzycznych i wizualnych DJ Hazela oraz DJ Druma potrzebne jest ciemno niebo.

Prezentacjom towarzyszyć będą pokazy laserowe.

– Będzie to niesamowite, dynamiczne i barwne show, jedyne w swoim rodzaju, z muzyką z różnych lat – dodaje dyrektor.

Kto na scenie

Występy zaczną się o godz. 16.00. Najpierw zaprezentują się instruktorzy ze Strefy Ruchu i Eskadry. 15 minut później zagra grupa Grzegorza Małolepszego 53 Sex Tet, a o godz. 17.00 – rockowy Pewex. Wstępną część obchodów święta miasta zakończy pokaz mody firmy T-Point (godz. 17.20).

Gwiazdami wieczoru będą: Margaret (godz. 18.00), Proletaryat (godz. 19.15) i Dawid Kwiatkowski (godz. 20.30), który obiecał podpisywać płyty i rozdawać autografy.

Przeniesiemy się do średniowiecza

Jak na Dni Pabianic przystało, dobrego jedzonka nie zabraknie. Będą kiełbaski, lody, gofry, wata cukrowa i piwa.

Najmłodsi pobawią się w wesołym miasteczkiem i na dmuchańcach. Dla nich zaplanowano też przejażdżki na kucykach i pamiątkowe zdjęcia z Myszką Miki.

Nowością będzie osada rycerska, pokazy walk w strojach średniowiecznych, wystawa rekwizytów z filmów „Ogniem i mieczem” oraz „Stara baśń”. Wysłuchać będzie można koncertu na instrumentach staropolskich, a także wziąć udział w chrzcie Mieszka I. Do wygrania w konkursach i zabawach będzie okolicznościowa, bita specjalnie w tym dniu moneta.

Z prezentacjami kół naukowych przyjadą do nas pracownicy Politechniki Łódzkiej. Zaprezentują: roboty, drony, kamery termowizyjne, manipulatory sterowane ruchem ręki i wiele innych.

ZOBACZ TEŻ: W niedzielę postrzelamy w parku Wolności.

Dla miłośników czworonogów przygotowano pokazy ich umiejętności. Zakupić będzie można karmę dla zwierzaków.

Firma Suzuki zaprezentuje samochody. Ciekawie zapowiada się stoisko „Amazon” z aktywną strefą i konkursami.

– Dysponujemy fantastycznymi nagrodami: biletami lotniczymi do Aten, rowerami, zabawkami, słodyczami, vouchery’ami – dodaje organizatorka. – Ogłosimy też konkurs na najlepsze relacje z tegorocznych obchodów Dni Pabianic.

ZWiK zadba o to, aby uczestnicy pleneru mieli się gdzie ochłodzić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ksawerów też się bawi. 

Inaczej pojadą autobusy

W sobotę, 15 czerwca zostanie wydłużone kursowanie komunikacji miejskiej. Dodatkowe kursy ułatwią mieszkańcom powrót z 42. Dni Pabianic.

Na linii „1” zostanie zrealizowany dodatkowy kurs z dworca PKP w kierunku „Waltera” Jankego o 23.31 (o 23.42 na przystanku Orla/Kilińskiego). Z krańcówki „Waltera” Jankego do dworca PKP „jedynka” odjedzie o północy, natomiast z przystanku Orla/Ewangelicka o godz. 0.15.

Na linii „2” będą trzy dodatkowe kursy – z „Waltera” Jankego do Klimkowizny o 22.27, 23.07 i 0.07 (odjazd z przystanku „Grota” Roweckiego/Kilińskiego o godz. 22.36, 23.16 i 0.16). Z zajezdni MZK do „Waltera” Jankego „dwójka” odjedzie dodatkowo o godz. 22.49, z Klimkowizny do „Waltera” Jankego o godz. 23.43 (odjazdy z przystanku „Grota” Roweckiego/hala sportowa o godz. 22.47 i 23.57).

W sobotę, 15 czerwca przejazd wszystkimi kursami linii „1” i „2” po godz. 22.00 będzie bezpłatny. Tak zdecydował prezydent.

W niedzielę, 16 czerwca ze względu na „Bieg Wajsówny” od 11.00 do 12.30 autobusy linii „1”, „2” i „5” jadące w kierunku krańcówki „Waltera” Jankego nie będą zatrzymywały się na przystankach „Waltera” Jankego/Nawrockiego i „Waltera” Jankego/bl. 228.