Około godziny 18.00 na scenę wszedł zespół „Long & Junior”. Choć jest to grupa grająca muzykę disco polo, to pod scenę nie przyciągnęła tłumów. Za to zespół świetnie sobie poradził z rozbawieniem zgromadzonej publiczności.

Zagadywali i wspólnie śpiewali swoje popularne hity. Ze sceny usłyszeliśmy m.in. „Bo ja tańczyć chcę”, „Kolorowa sukienka”, „Tańcz, tańcz, tańcz".

O godzinie 19.00 na scenę weszła finalistka konkursu „Idolek”, Milena Janiak. Mistrzowsko zaśpiewała piosenkę Lady Gagi i Bradleya Coopera z filmu „Narodziny gwiazdy”.

Później rozpoczął się konkurs wiedzy o powiecie.

Powoli pod sceną zbiera się publiczność. Do tej pory większość mieszkańców korzystała z ogródków, odwiedzali stoiska pabianickich organizacji, czy zajadali się dostępnymi przysmakami. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się wesołe miasteczko. Dzieciaki natomiast szaleją na zjeżdżali z pontonami, na dmuchańcach i trampolinach. Chętnych nie brakuje, mimo że każda minuta zabawy ma swoją cenę. Na przykład za 5 minut na dmuchańcu trzeba zapłacić 5 zł, tyle samo czasu na trampolinie kosztuje już 10 zł.

Zobacz też: Bawimy się na Dniach Powiatu

O godzinie 20.00 na scenę ma wejść Michał Szpak z zespołem. Ma grać blisko 1,5 godziny. Później publiczność przywita kolejną gwiazdę – Anię Dąbrowską.