Zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9. Z kierowania szkołą Winiarska zrezygnowała na rok przed zakończeniem kadencji.

- Zrezygnowała z powodów osobistych. Nie podała z jakich - informuje Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Elwirze Stanek (zastępcy) do 30 czerwca przyszłego roku. To żona radnego powiatowego z PiS - Włodzimierza Stanka (dyrektora Gimnazjum nr 3).

Violetta Winiarska będzie teraz nauczycielką. Przeszła na własną prośbę do Szkoły Podstawowej nr 13 i od września będzie nauczycielką wychowania zintegrowanego klas 1-3. Ze względu na doświadczenie („dziewiątka” jest szkołą z oddziałami integracyjnymi) podejmie się również utworzenia i prowadzenia zespołu do pracy z dziećmi mającymi specjalne potrzeby edukacyjne w SP nr 13.

Wiosną przyszłego roku zaplanowany jest konkurs na stanowisko dyrektora SP nr 9.

1 września nominacje na kolejną kadencję odbiorą dyrektorzy: Anna Leśniak z SP nr 1, Waldemar Flajszer z SP nr 3, Elżbieta Dzionek z PM nr 2, Katarzyna Barasińska z PM nr 11, Honorata Bartoszek z PM nr 14 i Beata Adasiak z PM nr 16.  Wygrali oni konkurs na stanowisko przeprowadzony w czerwcu. Kadencja trwa pięć lat. Prezydent wręczy nominacje podczas miejskiej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.