Na Lewitynie przy ul. Bugaj 110 wyrośnie w sobotę wioska Smerfów. W wiosce nikt nie będzie się nudził. Będą gry i konkursy z nagrodami, będzie można rozbić piniaty (papierowe kule wypełnione cukierkami). Głodni będą mieli okazję spróbować „smerfnych naleśników”. Na gości czekać będą dmuchańce, ślizgawka z piany i wycieczka ciuchcią. Można będzie pomalować sobie twarz i zrobić zdjęcia w fotobudce.

Na scenie zatańczą i zaśpiewają dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Tańca Eskadra, Szkoły Muzycznej Yamaha, Szkoły Podstawowej nr 8.

ZOBACZ TEŻ:1 czerwca bawimy się na Włókniarzu.

Academia Capoeira Pabianice przeprowadzi pokaz brazylijskiej sztuki walki.

Warto się przebrać do konkursu na najładniejszy smerfny strój. Rozstrzygnięcie konkursu o godz. 15.00. 

O godz. 16.30 zacznie się bitwa wodna organizowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

Od godz. 14.00 do 19.00 trwać będzie święto radości. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Holi Festival – Święto Kolorów. Polega na wyrzucaniu w górę przez ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw. Impreza inspirowana jest hinduskim świętem Holi. To święto radości obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata, gdzie mieszkają duże grupy Hindusów.

Organizatorzy zapewniają, że proszki są naturalne,  wyprodukowano je z talku, mąki kukurydzianej i naturalnych barwników spożywczych. Wszystko jest w pełni zmywalne wodą. Proszki są nietoksyczne i przyjazne dla skóry, niewybuchowe, niepalne oraz biodegradowalne.

Do obchodów Dnia Dziecka włączyły się pabianickie organizacje pozarządowe. Zapraszają młodszych i starszych do Miasteczka Aktywności, gdzie zaprezentują swoją działalność.

Dzień Dziecka hucznie obchodzi też łódzkie zoo