Większość kandydatów z Pabianic do Sejmu i Senatu jest dobrze znana pabianiczanom. To Krzysztof Habura, starosta powiatowy i Krzysztof Rąkowski, przewodniczący Rady Miejskiej, którzy startują z list Koalicji Obywatelskiej. To również Krzysztof Ciebiada, obecny poseł i Maciej Łuczak, obecny senator z Prawa i Sprawiedliwości. Z Lewicy startuje Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic i Michał Pietrzak, koordynator Wiosny Roberta Biedronia.

Obok plakatów wyborczych pabianickich kandydatów w mieście pojawiły się również banery Olgi Kołoszczyk. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kandydatka wielkimi, czerwonymi literami napisała „Z Pabianic”, a dalej mniejszymi „Do Sejmu RP”. Zrobiła tak również w innych miastach i miejscowościach, w których pojawiła się na liście. I tak stała się obywatelką wielu miast, co jest obecnie szeroko komentowane na forach internetowych.

Karol Rajewski, burmistrz Błaszek zamieścił na swoim facebooku kilkanaście banerów Olgi Kołoszczyk, z różnymi nazwami miast. Skomentował to jako „Dobra ściema”. Pod tym wpisem pojawiły się komentarze typu: „Obywatelka świata widzę”, „Zwiększa zasięgi”, lub „A skąd tak naprawdę?”.

Wyjaśniamy: Olga Kołoszczyk to kandydatka z Prawa i Sprawiedliwości. W internecie bez problemu znajdziemy informacje o tym, że kobieta mieszka w Błaszkach i pracuje w Sieradzu. Jest dyrektorem biura senatora Michała Seweryńskiego. Wcześniej również nie miała nic wspólnego z Pabianicami. Z kolejnych informacji wynika, że kandydatka chodziła do liceum w Kaliszu, a studia skończyła w Poznaniu i Łodzi.