Przy pabianickim dworcu utworzono jakiś czas temu przystanek autokarowy. Od grudnia zatrzymują się tam autobusy PKS dojeżdżające do Łodzi, Łasku, Widawy lub Wielunia. Stają też autobusy linii pracowniczych. Z inicjatywy pabianickiego magistratu teraz także międzynarodowa linia FlixBus.

- Tym samym dworzec PKP stał się zintegrowanym węzłem komunikacyjnym, gdzie pasażerowie mają do dyspozycji nie tylko autobusy miejskie i pociągi – mówi Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. - Podróżni mogą korzystać z parkingu oraz budynku dworca z ogrzewaną poczekalnią i bezpłatną toaletą.

Autobusy FlixBus odjeżdżają codziennie sprzed budynku dworca ze stanowiska nr 2. Do Warszawy ruszają o godz. 6:15. Zatrzymują się w Łodzi (na dworcu Fabrycznym), w Warszawie przy lotnisku Chopina (o 8:35) i na dworcu Zachodnim (o 8:55). Z Warszawy Zachodniej do Pabianic można wrócić o 21:00, natomiast 20 minut później autobus odjeżdża z lotniska Chopina.

Do Pragi zielony autokar FlixBus odjeżdża z Pabianic codziennie o godz. 23:35. Zatrzymuje się we Wrocławiu (na placu Grunwaldzkim i dworcu autobusowym), w Libercu i Pradze. Na główny dworzec autobusowy Florenc w stolicy Czech autobus przyjeżdża o godzinie 7:00. Kurs powrotny zaczyna się w Pradze o 23:00. Autobus dociera do Pabianic po 7 godzinach – o 6:10.

Bilety dostępne on-line lub trzech stacjonarnych punktach sprzedaży w mieście.

FlixBus to niemiecki przewoźnik działający od 2011 roku i obecnie największa europejska firma świadcząca przejazdy długodystansowe. Jej autokarami można podróżować do różnych zakątków na świecie.