Tym razem nie będzie można parkować na poboczu przy ul. Kilińskiego po stronie cmentarza. Do dyspozycji osób odwiedzających pabianicką nekropolię jest bezpłatny parking na tej ulicy od strony MOSiR-u, ale tam miejsc jest niewiele. Tak jak w latach ubiegłych będą też płatne parkingi.

- Umową dzierżawy przekazaliśmy tereny wokół hotelu klubowi MUKS Włókniarz Pabianice na którym zorganizują płatne miejsca postojowe – mówi Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach.

W dniach 30-31.10.2021 r. koszt postoju  wynosi 5 złotych, a we Wszystkich Świętych – 10 złotych. W sobotę  zaparkowało tu około 700 aut. W niedzielę i w poniedziałek pracownicy spodziewają się jeszcze więcej samochodów.

Parkowanie przy cmentarzu zycie pabianic

Pieniądze klub przeznaczy na bieżącą działalność klubu.

Aby ułatwić pabianiczanom dotarcie na cmentarz, Zarząd Dróg Miejskich również utworzył bezpłatne parkingi. Są one w okolicy ul. Wodnej i na ulicach Wierzbowej, Żurawiej i Żabiej. Skorzystamy z nich od 29 października do 1 listopada.

W tym roku nie ma zmienionej organizacji ruchu na ul. Kilińskiego. Jest dwukierunkowa.

Wielu kierowców parkuje na wysepce dzielącej pasy jezdni. Niestety, zdarza się i że bezmyślnie, blokując możliwość skręcania innym pojazdom. W niedzielę na wysepce, w niektórych miejscach pojawiły się pachołki.

Parkowanie przy cmentarzu zycie pabianic

Do nieprawidłowo zaparkowanych aut co jakiś czas przyjeżdża Straż Miejska i policja.