Młodzież z czterech pabianickich szkół średnich rywalizowała ze sobą w eliminacjach 28 lutego. Przeprowadzili je policjanci z naszej komendy. Konkurs odbył się w hali powiatowej. Jego celem było promowanie służby w policji, popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz propagowanie zasad fair-play podczas sportowej rywalizacji. Był również okazją do promocji służby w policji.

W zmaganiach wzięli udział uczniowie z: Zespołu Szkół Nr 1, Zespołu Szkół Nr 2, Zespołu Szkół Nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. O Puchar Komendanta rywalizowały czteroosobowe drużyny mieszane - każda po dwie uczennice i dwóch uczniów.

Zespoły miały do rozwiązania test wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Musiały też pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Każdy zawodnik zaprezentował swoją kondycję fizyczną, m.in. skacząc przez skrzynię, rzucając piłką lekarską lub podczas biegu z przeszkodami. Z podobnymi wyzwaniami mierzą się kandydaci do pracy w mundurze.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z II LO pod wodzą Małgorzaty Kaszy i Andrzeja Papugi. Tym samym będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim konkursu. Drudzy byli podopieczni Elżbiety Bartoszek z Zespołu Szkół Nr 3. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1, których przygotował Dariusz Niciński. Na uznanie zasługuje również drużyna Katarzyny Cieślińskiej z Zespołu Szkół Nr 2.

Nagrody dla zawodników zapewniło Starostwo Powiatowe. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach inspektor Jarosław Tokarski wraz z wicestarostą pabianickim Gabrielą Wenne – Błażyńską pogratulowali wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki.