Karta Seniora to karta upoważniająca jej posiadacza do korzystania z ulg i uprawnień oferowanych przez firmy i podmioty biorące udział w programie.

Z kartą będzie można np. dostać zniżkę na usługi u fryzjera, na zakupy w aptece, na usługę w warsztacie samochodowym, skorzystać z niższej ceny w kawiarni i restauracji, albo dostać rabat na bilety wstępu na basen. Lista firm i podmiotów, które przystąpią do programu, pokaże się na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego.

Kartę seniora będą mogli otrzymać pabianiczanie, którzy ukończyli 60 lat. W naszym mieście jest ich 16.000.

- Program ma charakter otwarty, mogą do niego przystąpić wszystkie firmy i placówki, które zaoferują preferencje dla seniorów – wyjaśnia Aneta Klimek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. - Korzyść dla partnera programu to promocja i potencjalni dodatkowi klienci.

Karta (z imieniem i nazwiskiem oraz adresem) wydawana będzie bezpłatnie i bezterminowo przez Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych UM. Wydział ten zajmie się też organizacją programu, „wyrobieniem” dokumentu, załatwieniem formalności z partnerem i aktualizacją listy z ofertami.