Psychiatra, dr Jacek Koprowicz, odchodzi z naszego szpitala. Poszukiwany jest nowy kierownik Pabianickiego Centrum Psychiatrii.

– Doktor złożył wypowiedzenie - potwierdza Adam Marczak, dyrektor w PCM. – Był u nas na kontrakcie. Ma miesięczne wypowiedzenie, które wygasa z końcem roku.

 Próbowaliśmy zapytać doktora o przyczyny rezygnacji, ale nie odbiera telefonów.

Jacek Koprowicz pracował w pabianickim szpitalu na oddziale psychiatrycznym zaraz po ukończeniu studiów medycznych. Stworzył Pabianickie Centrum Psychiatryczne. Powołał też oddział psychiatrii sądowej.

PCM próbowała znaleźć kogoś na miejsce doktora Koprowicza. 9 grudnia na stronie internetowej PCM ukazało sie ogłoszenie o konkursie ofert na "stanowisko kierownika Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego w zakresie szpitalnym (Izba Przyjęć Psychiatryczna (IPP), Oddział Psychiatryczny, Oddział Psychiatrii Sądowej) i ambulatoryjnym (Oddział Psychiatryczny Dzienny, Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Leczenia Uzależnień, Poradnia Psychologiczna dla Dorosłych)". Termin składania ofert minął 21 grudnia.

– Nie wpłynęła żadna oferta – informuje dyrektor Adam Marczak.

Co w tej sytuacji zrobi zarząd PCM? Czy będzie kolejny konkurs?

– Drugiego konkursu nie będzie – odpowiada Adam Marczak. – Decyzje personalne jeszcze nie zapadły, ale jeśli nic się nie zmieni, to nowy kierownik PCP zostanie powołany na drodze awansu wewnętrznego.