Jak nieoficjalnie dowiedziało się Życie Pabianic chodzi o wiceprezydenta. Dzisiaj (niedziela) otrzymał wynik testu, który okazał się pozytywny.

- Zrobił test po konsultacji z lekarzem ze względu na złe samopoczucie. Czuje się dobrze, przebywa w domu na kwarantannie – informuje Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta.

Zobacz też: Koronawirus w kolejnej szkole w Pabianicach. Na kwarantannie uczniowie podstawówki

9 innych pracowników Urzędu Miejskiego, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt, przez kilka dni pozostanie w domu i będzie pracować zdalnie. Jak zapewnia rzeczniczka, Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic, czuje się dobrze. Będzie pracował stacjonarnie.

- Od jutra dla zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim – apeluje Aneta Klimek. - Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie, za pomocą maila lub platformy ePUAP.

Wizyty będą odbywały się tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Kasy na parterze pracują normalnie. Urząd ma działać zgodnie z ustalonymi wcześniej procedurami, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

- Pozostajemy w kontakcie z sanepidem i stosujemy się do jego wytycznych – dodaje rzeczniczka.