Co szykuje dla nas Adam Wirski?

Po Pabianicach będą rozsiane zwierzęta zagrożone wyginięciem. Na ścianach budynków Kruk namaluje: niedźwiedzia brunatnego, fokę szarą, wilka szarego, kozicę tatrzańską, rysia euroazjatyckiego oraz mniejsze - rybitwę czubatą, orlika grubodziobego, sóweczkę zwyczajną, bekasa, głowacicę, węża Eskulapa oraz pszczołę miodną.

- Część wybranych przeze mnie gatunków zwierząt jest ogólnie znana, ale są też takie, o których istnieniu sam wcześniej nie wiedziałem – mówi Adam Wirski. - Przy każdym muralu będzie nazwa polska i łacińska zwierzęcia oraz ostatnia znana liczba występowania na terenie Polski.

Murale będą powstawały między marcem a listopadem w 12 lokalizacjach – na Bugaju, Piaskach, Starym Mieście i w centrum. Cztery budynki, na których się pojawią, należą do miasta, reszta to prywatne nieruchomości.

Do malowania posłużą farby przyjazne środowisku, pochłaniające dwutlenek węgla. Malowidła będą nieduże. Największy z nich będzie miał wielkość psiego anioła stróża z ul. 20 Stycznia – Jack Russel Teriera.

- Zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na fotkę z muralem w tle. Do wygrania bedą plecaki z moim logo. Szczegóły wkrótce - zachęca Kruk.

Bądźcie czujni.