Trzech kompletnie pijanych nastolatków znaleźli w pustostanie przy ul. Węglowej strażnicy miejscy. Dwaj chłopcy w stanie upojenia alkoholowego trafili do szpitala. Trzeci do komendy policji.

Wczoraj przed godziną 18.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od strażników miejskich o pijanych nastolatkach. Dwaj 16-latkowie i ich 17-letni kolega upojeni alkoholem leżeli w pustostanie przy ul. Węglowej.
Z dwoma młodszymi chłopakami nie było praktycznie żadnego kontaktu. Chłopcy z objawami zatrucia alkoholowego trafili do szpitala. Trzeciego policjanci doprowadzili do komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Z bełkotliwej mowy nieletniego wynikało, że wypili razem około 1,5 litra smakowej wódki. Policjanci ustalają, skąd nieletni mieli alkohol. Sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci przypominają, że Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zakazuje sprzedaży napojów alkoholowych osobom, które nie ukończyły 18. roku życia. Łamanie tego zakazu jest przestępstwem. Sprzedawcy, a także właścicielowi sklepu grozi kara grzywny, a także odebranie zezwolenia na sprzedaż lub podawanie alkoholu. W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy, sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.