We wtorek wolontariusze świętowali swój dzień w kinie Tomi. Były życzenia, występy artystyczne i wręczenie wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych w pomoc.

Złote Serca, czyli najważniejsze dla wolontariuszy odznaczenie, otrzymali:

Zofia Mysłowska – za ogromne serce i bezinteresowną pomoc niesioną innemu człowiekowi oraz za wieloletnią współpracę z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego;

Jerzy Michalski – właściciel firmy Jumi, który co roku przekazuje ozdoby świąteczne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz drobne świąteczne upominki. W zeszłym roku dodatkowo przekazał choinkę z ozdobami. Przekazuje również gadżety na konkursy organizowane przez wolontariuszy dla wychowanków.

Sandra Kaszowska – absolwentka Zespołu Szkół nr 3, która od wielu lat corocznie organizuje i sponsoruje z własnych środków zbiórkę słodyczy i upominków dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Porszewicach. W zeszłym roku przekazała dodatkowo nowe ubrania dla najmłodszych dzieci. Podczas wizyt w ośrodku oferuje bezpłatne usługi fryzjerskie dla chętnych wychowanków;

Anna Krawczuk – za promowanie czerwonokrzyskich idei oraz wielkie zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła PCK i niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Sylwia Szumiał ze Studia Fotograficznego FotoMichael za wieloletnią pomoc w trakcie Mikołajkowej i Walentynkowej Kropli Krwi;

Jacek Raniowski fotograf. Od lat wspiera działania środowiska wolontarystycznego w Pabianicach. Poprzez swój talent i umiejętności promuje postawy prospołeczne w postaci filmików i zdjęć;

Formownia klub fitness, którego właściciele inwestują również w wolontariuszy. Zespół Formowni już nie raz wspierał imprezy charytatywne oraz działania na rzecz potrzebujących. Angażują się w wiele akcji charytatywnych;

 

Najbardziej aktywni wolontariusze w 2017r.

Izabela Malinowska – wolontariuszka Zespołu Szkół nr 3, która swoim ogromnym zaangażowaniem doprowadziła w zeszłym roku do sukcesu akcji charytatywnej dla lokalnego środowiska i okolic  - Dnia Rejestracji Potencjalnych Dawców Komórek Macierzystych. Skutecznie zintegrowała wolontariuszy, rozwinęła w nich umiejętność dążenia do celu, pokonywania barier i napotykanych na drodze problemów. Dała nadzieję nam wszystkim, że wśród 148 zarejestrowanych, włączając ją samą, może znajdzie się potrzebny dawca i uratuje życie drugiemu człowiekowi.

Weronika Grabowska – wolontariuszka zaangażowana w szczególności w różnorodną pomoc dzieciom. Nieustannie poświęca swój wolny czas na rzecz innych, jednoczy skutecznie wszystkich wolontariuszy w dążeniu do jednego wspólnego celu oraz propagowania idei pomagania innym i ratowania ludzkiego życia. Ożywia w ludziach chęć pomagania, pobudza kreatywność i empatię.

Martyna Wiśniewska – wieloletnia wolontariuszka Polskiego Czerwonego Krzyża. Ma wiele ciekawych i kreatywnych pomysłów i jest oddane wolontariatowi.

Justyna  Tokarczyk - wieloletnia wolontariuszka Polskiego Czerwonego Krzyża. Ma wiele ciekawych i kreatywnych pomysłów i jest oddane wolontariatowi.

Justyna Nowacka – wolontariuszka z II Liceum Ogólnokształcącego. Justyna jest uczennicą klasy II o profilu biologiczno-chemicznym. Bardzo aktywnie uczestniczy we wszystkich przedsięwzięciach wolontarystycznych organizowanych w szkole. Jest wolontariuszką, która od kilku lat systematyczne pracuje na rzecz bezdomnych psów w schronisku .

Kamil Gręda - wolontariusz w Zespole Szkół nr 2. Od pierwszej klasy angażuje się w wolontariat związany z działalnością Szkolnego Koła Caritas i PCK na terenie szkoły. Bierze udział w następujących akcjach: zbiórki żywności, pomoc w organizacji różnego rodzaju rajdów odbywających na terenie miasta; pomoc w odrabianiu lekcji z dziećmi z rodzin potrzebujących w świetlicy Brata Alberta przy parafii NMP; wspiera schronisko dla psów oraz grupę Miauczy kotek. Animuje i organizuje przebieg wielu akcji. Staje się naturalnym liderem pośród uczniów w szkole. Jest bardzo zaangażowany w działania na rzecz pomocy innym.

Arkadiusz Utracki - wolontariusz w Szkole Podstawowej nr 16. Związany z wolontariatem od początku. W szkole działa w Szkolnym Klubie Wolontariatu, uczestniczy w akcjach zbiórki żywności w pabianickich marketach, codziennie roznosi mleko, warzywa i owoce maluchom z klas I-V, zbiera karmę dla zwierzaków ze schroniska, jako wolontariusz angażuje się m.in. w  promocję szkoły. W tym roku brał udział w Turnieju Piłki Siatkowej dla wolontariuszy o puchar starosty powiatu pabianickiego i jako kapitan doprowadził do zajęcia I miejsca w swojej kategorii wiekowej. Arek to osoba pozytywnie zakręcona, można na niego liczyć, stara się iść przez swoje życie z podniesioną głową.

Magdalena Łondka  - wolontariuszka z Zespołu Szkół nr 5. Kolejny raz bierze udział w finale akcji Szlachetna Paczka. Jest obecna i aktywna w trakcie działań. 

Michalina Ulas – wolontariuszka Szkoły Podstawowej nr 16. Michalina jest osobą o bardzo wysokiej kulturze osobistej, chętnie angażuje się we wszelkie działania na rzecz innych potrzebujących. Jest otwarta na drugiego człowieka. Należy do osób odpowiedzialnych. Jest lubiana przez rówieśników, kontaktowa i pracowita.

Damian Wawszczak – wolontariusz grupy wolontarystycznej „Agrafka”. Od lat bardzo zaangażowany w działania grupy. Wspiera dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne. Koordynator wielu akcji, inicjator wielu działań. Damian jest bardzo uczynny i pomocny. Ma wielkie serce i można zawsze na niego liczyć.

Najbardziej aktywni koordynatorzy wolontariatu

Tadeusz Gęs - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

Aleksandra Kapuścińska - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

Dorota Malinowska - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

Justyna Zbierkowska-Madej - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

Aleksandra Karaszkiewicz - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

Krzysztof Woszczak - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3

Katarzyna Kozłowska - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 3

Joanna Żuber - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 3

Arkadiusz Marek - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 3

Urszula Masłowska - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 3

Małgorzata Grabarz - koordynator wolontariatu w Polskim Czerwonym Krzyżu

Agnieszka Molenda - koordynator wolontariatu w I Liceum Ogólnokształcącym

Aneta Madaliński - koordynator wolontariatu w II Liceum Ogólnokształcącym

Anna Michalak - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 13

Dorota Pawłowska - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 13

Małgorzata Gęs - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 2

Agnieszka Błoch - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 2

Ewa Szymańska - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 2

Izabela Podgórna - koordynator wolontariatu w Towarzystwie Przyjaciół Brata Alberta 

Agnieszka Krzysztofik - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 16

Magdalena Pintera-Wall - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 16

Sławomira Ruta - koordynator wolontariatu w Fundacji Miauczykotek

Magda Piechowska - koordynator wolontariatu w Fundacji Kundel Bury

Anna Kurkowska - koordynator wolontariatu w Zespole Szkół nr 5

Monika Trzecińska Szplit - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2

Monika Jaksa- koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2

Dorota Dauksza - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1

Irena Łojek - koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 1

Agnieszka Jaksa - koordynator Grupy Woluntarystycznej „Agrafka”