„Brudna sprawa” to tekst napisany przez Dorotę Olejnik, która jest jednocześnie reżyserką i scenarzystką tej sztuki. To kryminał, w którym należy rozwiązać zagadkę.

- Detektyw i Dorothy Walker, jego asystentka poszukują mordercy biznesmena, Boba Malony, grubej ryby na Południowym Wybrzeżu. Przesłuchiwane są kolejne podejrzane. Publiczność ma się nad czym zastanawiać, bo okazuje się, że każda z postaci, które pojawiają się na scenie miała motyw, żeby zabić. Ostatecznie sprawa zostaje rozwiązana – opowiada Katarzyna Tkacz, Teatr DlaNiepoznaki.

Spektakl był wystawiony dwukrotnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Tym razem będzie można go obejrzeć w Gminnym Domu Kultury w Bychlewie w sobotę (20 listopada). Rozpocznie się o godz. 18.00. Spektakl składa się z dwóch aktów.

Na scenie wystąpią: Adam Oklejak (detektyw Sam Smith), Katarzyna Jurek (asystentka detektywa, Dorothy Walker), Anżelika Niemczyk (Betty Malony), Radosław Saładajczyk (biznesmen Bob Malony), Ewa Owsik (kobieta), Magdalena Kik (Ewa Malony), Agnieszka Misiak (Elizabeth Monady), Ewa Balcerska - Bączał (Helen Thompson), Andżelika Zawadzka (Suzan Spark), Katarzyna Giedrojć (Rozy Evans), Beata Stachura (Pati Wilson), Katarzyna Tkacz (sprzątaczka Pegii Brown), Tomasz Osieja (urzędnik skarbowy), Jerzy Holweg (krupier), Damian Radzikowski (kelner).

Wstęp jest bezpłatny.