Panattoni Europe dostrzegło potencjał naszego miasta. To firma z branży centrów logistycznych. Kolejne centrum z halami magazynowo-biurowymi i centrum logistyczne zlokalizuje w Pabianicach. Gdzie?
- Przeznaczony do zainwestowania teren przy ul. Lutomierskiej ma powierzchnię 265 tys. m kw. - informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. - Firma jest na etapie skupowania gruntów.


- Lokalizacja przy ul. Lutomierskiej przy węźle S14 powoduje, że widzimy w tym terenie potencjał  na zabudowanie halami o powierzchni ponad 100 tys. metrów kwadratowych – mówił Adam Borsukiewicz, przedstawiciel Panattoni Europe podczas wczorajszej sesji rady.


Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w 2019 r., oddanie do użytkowania – w lipcu 2020 r. Zgodnie z przygotowanym do podpisu porozumieniem, to po stronie miasta leży wybudowanie drogi i sieci mediów. Sfinansujemy to z opłaty planistycznej.
Jak podaje rzecznik prezydenta, szacowane wpływy do budżetu miasta wyniosą około 2,5–3 mln zł rocznie. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.
Panattoni jest największym w Polsce i od tego roku największym w Europie deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku działalności, czyli od 2005 roku, zrealizowali w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. W województwie łódzkim najemcami obiektów są takie marki, jak: Lerroy Merlin, Castorama, Obi, Bosch, Smyk czy Media Expert.


Zdaniem włodarzy, powstanie centrum logistycznego przyciągnie innych inwestorów.
- W tym rejonie pozostają jeszcze wolne tereny pod przemysł i usługi: kilkanaście hektarów po zachodniej stronie ulicy Lutomierskiej oraz kilkadziesiąt hektarów po stronie wschodniej - mówi Klimek.

Na zdjęciu widzimy realizację inwestycji firmy  w Strykowie. Swoje magazyny ma tam firma przewozowa Raben. W Pabianicach magazyny będą prawie 10 razy większe.