Obdarowanych zostanie 80 „maluszków”, czyli dzieci od najmłodszego do najstarszego, wytypowanych przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach. Dzieci pisały listy, które wolontariusze przekazywali darczyńcom.

- Wciąż brakuje prezentów dla dziesięciorga dzieci – mówi Monika Pronin, prezes fundacji „Pomaganie jest fajne” i koordynatorka akcji. - Koszt jednej paczki to wydatek od pięćdziesięciu złotych, w zależności od hojności darczyńcy. Liczymy na to, że znajdą się chętni, którzy przygotują prezent dla najmłodszych, potrzebujących pabianiczan.

W listach dzieci pisały swoje marzenia. Są więc prośby o upominki, ale nie tylko. Najczęściej wymieniane są ubrania, zabawki, żywność, środki czystości, gry manualne i przybory szkolne.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć akcję „Paczuszka dla maluszka” może się zgłosić do koordynatorki. Można wysłać e-maila na fundacjapomaganiejestfajne@gmail.com lub dzwoniąc pod numer 722-259-657. Listy są również powieszone na choince, która stoi w Centrum Handlowym „Echo”.

- Główną ideą akcji nie jest obdarowywanie, a wyciągnięcie dzieci z domu i zorganizowanie dla nich eventu – wyjaśnia Monika Pronin. - Prezenty są dodatkiem, aczkolwiek miłym.