- To patriotyczne graffiti – mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz.
 
Ściana kamienicy przy zbiegu Warszawskiej i Szewskiej należy do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. W ciągu dwóch tygodni powstanie tutaj graffiti o wymiarach 6 metrów na 15 metrów. Ozdobi je postać niedźwiedzia Wojtka i sylwetki żołnierzy walczących pod Monte Cassino.
 
- Słuchałem utworów Mariki i jej „Piosenka o Wojtku”* tak na mnie wpłynęła, że postanowiłem zostawić ślad po żołnierzach z Monte Cassino w Pabianicach – przyznaje „Kruk”.
 
„Miś zachował się jak człowiek (…). Krew się lała wiadrami (…). Ludzie ludziom zgotowali ten los” - śpiewa Marika i kończy utwór słowami: „Nigdy więcej wojny”.
 
Kim jest niedźwiedź Wojtek? To legendarna postać. Prawdziwy niedźwiedź, który z żołnierzami 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2. Korpusie Polskim gen. Władysława Andersa przeszedł szlak bojowy z Afryki pod Monte Cassino. Potem razem z nimi leczył rany w Szkocji. Dokonał żywota w 1963 roku w ZOO w Edynburgu.
 
„Kruk” znalazł sponsorów, którzy sfinansowali farby i materiały do przygotowania ściany. Pozwolenie na zajęcie pasa drogowego i podnośnik dostał od Urzędu Miejskiego.
 
Prace mają zakończyć się za dwa tygodnie.