Norbert, wychowanek piłkarskiego klubu Włókniarz, bardzo dzielnie znosi wszelkie badania, pobrania krwi i podłączanie kroplówek z lekiem.

- Syn miał dużą siłę i odwagę na podjęcie tego wyzwania. Zapytał wówczas: Mamo, czy będę mógł grać jeszcze w piłkę...? - opowiada pani Dorota.

Jego szpik przestawał produkować krew. Podano mu pięć „chemii”, po których przyszedł kryzys. Mały pacjent trafił na odział intensywnej terapii, ponieważ doszło do obrzęku mózgu i neurotoksyczności.

 

Niezbędna jest rehabilitacja. Aby zapewnić chłopcu dalsze (niestety kosztowne) leczenie stworzono specjalne konto bankowe. Wsparcie można kierować pod numer 88 1140 2004 0000 3202 8036 5153. Założono także zrzutkę internetową (link).

- Serdecznie prosimy o każde, nawet najmniejsze wsparcie – apelują najbliżsi chorego.

Zewsząd płyną życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Czekają na na niego m.in. koledzy z drużyny piłkarskiej, z którą Norbert jest związany od 2016 roku. Jego marzeniem jest zastąpienie Roberta Lewandowskiego w napadzie polskiej drużyny narodowej.  W sobotę (5 września) na murawie Włókniarza zostanie rozegrany turniej, podczas którego będą zbierane pieniądze na leczenie 10- latka. Zachęcamy do udziału. Przeczytajcie też: Turniej dla Norbiego.