Nowe udogodnienie dla mieszkańców ma w sobie m.in. harmonogram odbioru śmieci i wskazówki dotyczące zasad poprawnej segregacji. Program jest prosty w obsłudzie i działa w smartfonach z dostępem do internetu. Jego głównym zadaniem jest informowanie o zbliżającym się odbiorze odpadów komunalnych. 

Aplikacja przypomina też o zbiórce odpadów wielkogabarytowych oraz terminie płatności za wywóz śmieci. Dostępna w niej jest też wyszukiwarka, która podpowie w dojaego pojemnika wrzucić dane odpadki oraz podpowie, gdzie mieszczą się Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play oraz AppStore. Nie wymaga podawania danych osobowych ani numeru telefonu, wystarczy wpisać ulicę.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu wprowadzamy województwo, powiat, gminę i wybieramy miejsce odbioru, które nas interesuje (miejscowość). Po określeniu miejsca odbioru odpadów należy ustawić kiedy chcemy otrzymywać powiadomienia (godzinę i ilość dni przed planowanym odbiorem odpadów)

W przypadku braku dostępu przypomnienia nie będą przychodzić.

Więcej informacji na stronie kiedysmieci.info