Co się zmieniło?

Krwiodawca chcący oddać krew musi dzień lub dwa dni wcześniej skontaktować się z punktem pobrań w PCM telefonicznie: 42/214–94–01, 603– 322–511 lub za pośrednictwem e– maila pabianice@krwiodawstwo. pl, by umówić się na wizytę.

Jednorazowo w punkcie pobrań może przebywać trzech krwiodawców. Osoby ze strefy buforowej szpitala (mierzące temperaturę ciała i przyjmujące oświadczenia) powiadomią nas, ilu jest krwiodawców w punkcie. Na swoją kolej do punktu pobrań będzie można poczekać przed budynkiem PCM lub wewnątrz, ale w takim przypadku trzeba będzie zejść na niski parter i tam czekać, aż pracownica punktu pobrań zaprosi do oddania krwi.

W PCM obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po terenie szpitala. Jeśli wejdziemy do środka, musimy zejść na najniższy poziom i tam czekać na swoją kolej. Aż do odwołania obowiązuje zakaz przychodzenia kilkunastoosobowych „grup” z Klubu HDK PCK, OSP czy zakładu pracy, chcących oddać krew. Kierownictwo PCM oraz Rejonowa Rada HDK PCK sugeruje, aby grupa podzieliła się na mniejsze, maksymalnie 3– osobowe grupki, i po uzgodnieniu telefonicznym z punktem pobrań akcję oddawania krwi przeprowadziła w ciągu kilku dni.

Kierownictwo Pabianickiego Centrum Medycznego, na którego terenie znajduje się punkt pobrań krwi, w porozumieniu z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa PCK w Pabianicach chce w taki sposób zapewnić maksymalną ochronę przed zarażeniem się koronawirusem zarówno pacjentom przychodni lekarskich, jak i honorowym krwiodawcom