Przedmioty, które będzie można zdobyć, pojawią się na licytacjach stacjonarnych oraz aukcjach Allegro.

Jakie są najciekawsze z nich? 

Można na przykład nadać imię ponad 100-letniemu dębowi szypułkowemu. Szef sztabu Michał Pietrzak dostał taką możliwość od stowarzyszenia Protest Porszewice, by nagłośnić temat wycinki lasów na tym obszarze. Stowarzyszenie ubiega się o nadanie dębowi statusu pomnika przyrody.

WOŚP już gra. Można m.in. wylicytować trening skoków narciarskich Życie Pabianic

Link do aukcji TUTAJ

Do wylicytowania będzie też pamiątkowy medal, z czystego srebra, wyprodukowany na pamiątkę 10. Finału WOŚP. 21 lat temu poszedł w "Jubilatce" za ponad 40 tys. złotych. Stanowiło to wówczas ćwierć wyniku zbiórki pabianickiego sztabu. 

WOŚP już gra. Można m.in. wylicytować trening skoków narciarskich Życie Pabianic

- Przekazany był do PCK, a dzisiaj wraca do nas. To prawdziwy kawał historii Orkiestry, zwłaszcza w naszym mieście - mówi Michał Pietrzak. 

Do zdobycia będzie też zawieszka w kształcie serca, według projektu firmy jubilerskiej "Koliber". Biżuteria zrobiona jest z czystego złota próby 585, z kamieniem szlachetnym - turmalinem, który symbolizuje płomień. Nawiązuje do jednego z haseł tegorocznego finału - „Mam ogień w sercu”. Na odwrocie wisiorek posiada tabliczkę rodową. Biżuteria będzie licytowana podczas koncertu w "Zielonej Górce".

WOŚP już gra. Można m.in. wylicytować trening skoków narciarskich Życie Pabianic

- To jedne z ciekawszych przedmiotów, które w tym roku trafią na nasze aukcje, ale oczywiście to nie wszystko. Nieustannie dostajemy nowe przedmioty, które z pewnością wielu z nas wpadną w oko - zapowiada Michał Pietrzak.

Swoją "cegiełkę" na rzecz Orkiestry dodał również m.in. pabianicki radny Gabriel Grzejszczak. Podczas tegorocznego finału WOŚP będzie próbował zarazić kogoś swoją pasją. A są nią... Skoki narciarskie, które trenuje od kilkunastu lat. 

- Praktycznie co roku startuję w niemieckich Mistrzostwach Brandenburgii, skąd udało mi się przywieźć medale. W ubiegłym roku spełniłem jedno ze swoich marzeń - po raz pierwszy w życiu wystartowałem w Mistrzostwach Świata Weteranów w słoweńskiej Planicy. W poprzednich latach brałem udział w zawodach w Wiśle, Gilowicach czy Goleszowie - wymienia radny. 

Na licytację wystawił trening na skoczni w Bystrej pod okiem licencjonowanego trenera, Dawida Jurgi. 

- Trening odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie. Zapewniam transport (niecałe 3 godziny drogi), opiekę trenerską, sprzęt oraz wszelkie opłaty związane z wynajmem obiektu. Zapraszam do licytacji i wspólnej zabawy. Zwycięzcy życzę dalekich lotów! SIEMA!

Licytacja potrwa do 31 stycznia, do godziny 14.00. Znajdziecie ją TUTAJ.

Aktualności pabianickiego Sztabu WOŚP można śledzić TUTAJ