W ramach XII edycji elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants restauracja Wzorcownia Wiesława Bobera ( Hotel Fabryka Wełny) otrzymała nagrodę w kategorii Grand Award - 5 widelców. Znalazła się w pierwszej piątce najlepszych w kraju.

Mistrz Wiesław Bober jest ambasadorem marki, sam oceniał zgłoszone do konkursu restauracje. Był też sam oceniany przez kolegów po fachu.

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 814 restauracje. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane były za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

Twórcom listy Poland 100 Best Restaurants zależy na promowaniu miejsc tworzonych z pasją, przy zachowaniu najwyższej jakości. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2023.

Nagrody były przyznawane w KATEGORII: NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w trzech grupach: AWARD OF EXCELLENCE – 3 widelce, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 4 widelce, oraz GRAND AWARD – 5 widelców.

Pozostałe restauracje, które nie znalazły się w finałowej setce a zostały sklasyfikowane otrzymały 2 i 1 widelec.