Obiekt będzie miał powierzchnię 265 tys. m kw. Rozpoczęcie inwestycji planowano w 2019 r., oddanie do użytkowania – w lipcu 2020 r. Po stronie miasta leżało wybudowanie drogi i sieci mediów.

– Pandemia pokrzyżowała plany i wydłużyła czas inwestycji - tłumaczy prezydent Grzegorz Mackiewicz. – Dlatego nie mamy już tego obowiązku, podpisaliśmy stosowny aneks do umowy. Panattoni wybuduje drogę na własny koszt.

Zainwestuje około 15 mln złotych na prawie kilometrowy odcinek szerokości 7 metrów. Droga będzie asfaltowa, ze zjazdami, chodnikiem i kanalizacją deszczową. Prostopadle do ul. Lutomierskiej (na wprost wjazdu do MZK) powstanie tzw. Lutomierska bis.

Koniec budowy całego obiektu zapowiedziano na 2023 rok.

Panattoni jest największym w Polsce i w Europie deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku działalności, czyli od 2005 roku, zrealizował w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. W województwie łódzkim najemcami obiektów są takie marki, jak: Leroy Merlin, Castorama, Obi, Bosch, Smyk czy Media Expert.

Szacowane wpływy do budżetu miasta wyniosą około 2,5–3 mln zł rocznie. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

Zdaniem włodarzy miasta, centrum logistyczne przyciągnie innych inwestorów. W tym rejonie są jeszcze wolne tereny pod przemysł i usługi.

Powodem do zmartwień może być przejazd przez tory kolejowe na Lutomierskiej. Sejm nie przyjął poprawki w budżecie, która zapewniała Pabianicom 33 mln zł na budowę tunelu pod torami.

– Nie zamierzamy odpuszczać tej sprawy - zapewnia prezydent Mackiewicz. – Będziemy domagać się działania od parlamentarzystów.