Dziś (wtorek) na okładce papierowego "Życia Pabianic" pokazaliśmy zdjęcie kobiety przy bankomacie. Tę kobietę poszukiwała policja, podejrzewającf ją o przywłaszczenie w pabianickim banku cudzej karty płatniczej i pieniędzy. Rano kobieta sama zgłosiła się do komendy.

Jak się dowiedziało "Życie Pabianic", 62-letnia pabianiczanka zwróciła skradzione pieniądze. Usłyszała też zarzuty. Mimo to za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło 30 września 2019 roku w banku przy ul. Zamkowej w Pabianicach. Kobieta weszła do przedsionka, gdzie ustawione są bankomaty i wzięła pieniądze oraz kartę, którą wcześniej zostawiła inna klientka.

Pokrzywdzona szybko (tego samego dnia) złożyła reklamację w banku, ale reklamacjinie uznano. Po niespełna miesiącu pokrzywdzona zawiadomiła policję. Policjantka z wydziału dochodzeniowo-śledczego, prowadząca tę sprawę, wystąpiła do banku o monitoring, który zarejestrował wizerunek sprawczyni.

Po publikacji zdjęcia z jej wizerunkiem na portalach oraz w "Życiu Pabianic", 26 listopada do komendy zgłosiła się sprawczyni. 62-latka przyznała się do kradzieży pieniędzy oraz karty, którą po wyjściu z banku wyrzuciła do kosza na śmieci. Kobieta zwróciła też skradzione pieniądze, które powrócą do właścicielki.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Życie Pabianic numer 47/2019

Zainteresował Cię ten temat?

Cały artykuł przeczytasz w tym wydaniu gazety.

Cena 1,85 zł (przy płatność kartą lub przelewem on-Line) lub 2,46 zł (SMS)