Pabianiccy biegacze długo przygotowywali się do tego biegu. Półmaraton miał być zorganizowany dziesiąty raz, dlatego szykowało się na niego więcej osób, niż w minionych latach. Plany pokrzyżowała epidemia.

Nowa data dziesiątej edycji naszego Pabianickiego Półmaratonu to 28 marca 2021 roku.

- To nie była łatwa decyzja. Obserwowaliśmy ankietę, czytaliśmy wasze komentarze i dużo rozmawialiśmy, rozważając wszystkie plusy i minusy każdego z dwóch zaproponowanych przez nas terminów. O wybranej przez nas dacie zadecydowała przede wszystkim chęć utrzymania tego, z czym kojarzy się nasza impreza, czyli z początkiem wiosny, słońcem i radością przystępowania do realizacji celów, nad którymi pracowaliście całą zimę – napisali na facebooku członkowie stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”.

Listy startowe Pabianickiego Półmaratonu, Biegu na 5 km, Biegu na Szpilkach i Biegu Januszów pozostały bez zmian. Zapisanych było już ponad 1.000 osób. Większość z nich zapewne wystaratuje w edycji przyszłorocznej – jubileuszowej.

Każdy może wystąpić o zwrot opłaty startowej i wypisanie z listy, w tym celu należy wysłać email na adres zwrot(@pabianickipolmaraton.pl, w którym należy podać dane do przelewu.

W przypadku Pabianickiego Półmaratoniku wszystkie opłaty zostały zwrócone automatycznie.

- Jest to spowodowane zmianą roczników, a tym samym również dystansów – poinformowali organizatorzy.

Zamówione i opłacone koszulki będą do odbioru w biurze zawodów w przyszłym roku lub wcześniej. Będzie je można odebrać po ustabilizowaniu się sytuacji i zniesieniu aktualnych obostrzeń, w siedzibie stowarzyszenia.