– Myślę, że dużo homofobii jest wśród polityków – zaakcentował pabianiczanin. – Dużo jest homofobii na pokaz, bo tym bardzo łatwo się gra.

Według Michała Cessanisa nie liczy się orientacja, a program wyborczy kandydata.

Paweł Rabiej i Michał Cessanis byli gośćmi nowego wydania „Stacji hejt”. Zastępca prezydenta Warszawy i jego życiowy partner opowiadali prowadzącym – Agnieszce Hyży i Marcinowi Cejrowskiemu o konsekwencjach swojego publicznego, homoseksualnego coming outu.

Czy Polacy są gotowi na to, by prezydentem kraju został homoseksualista? Dziennikarze powtórzyli główne pytanie programu.

– Ja jestem przekonany, że absolutnie tak, bo to nie jest tak, że Polacy nie są gotowi na otwartość – mówił Paweł Rabiej. – W indywidualnych kontaktach okazuje się, że jesteśmy bardzo gotowi.

I wskazał, że powodem krytyki gejów i lesbijek w mediach społecznościowych jest anonimowość ich użytkowników. Uważa, że takie sytuacje powinny być ścigane przez prokuraturę.

Przypominamy, że pabianiczanin złożył w marcu tego roku doniesienie na hejtujących go na facebooku komentatorów. 

Urodzony w Pabianicach Michał Cessanis to dziennikarz, podróżnik, autor reportaży w magazynie „National Geographic Traveler” i redaktor naczelny portalu NaWalizkach.com.pl.

Wcześniej w „Skandalistach”, programie Polsatu, Michał Cessanis opowiadał o swoim związku z Pawłem Rabiejem. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ