Ze służbą w policji pożegnało się 9 doświadczonych funkcjonariuszy. To: nadkom. Sylwester Szplit, aspiranci sztabowi: Monika i Mariusz Szczepańscy, Robert Słowiński, Witold Mękarski, Marcin Filip oraz dwaj starsi aspiranci: Dariusz Chanczak i Bartłomiej Broniarczyk. Po 25 latach służby na emeryturę odszedł również podinsp. Sławomir Komorowski, naczelnik wydziału dochodzeniowo-śledczego,

Podinspektor służbę zaczął w stopniu sierżanta i od razu trafił do wydziału dochodzeniowo-śledczego. Jego naczelnikiem został w 2004 roku. Może pochwalić się 100-procentową wykrywalnością przestępstw.

– Rozstanie z mundurem to chwile, które pozostają głęboko w pamięci. Nasza służba nie jest łatwa. Poświęcamy się jej całym sobą, poświęcamy życie prywatne, często zmieniamy plany dla dobra służby. Za tę służbę i za te chwile bardzo dziękuję – mówił insp. Tomasz Szwed, komendant pabianickiej policji.

Policyjni emeryci na pamiątkę otrzymali ryngrafy i upominki. Żegnając się z mundurem, podziękowali za wspólną służbę i lata spędzone w pabianickiej jednostce.

– Serdecznie dziękuję, że wspólnie z wami uczestniczyłem w procesie wykrywczym. Dziękuję, że przez ćwierć wieku, na początku uczyłem się policyjnego rzemiosła od najlepszych, by następnie móc przekazywać wiedzę popartą doświadczeniem dla młodszych ode mnie. Jesteśmy powołani, by służyć drugiemu człowiekowi i to czyńcie z pełnym oddaniem. Dziękuję wam za ciepłe słowa i życzę, abyście zawsze byli dobrymi ludźmi, a tym samym dobrymi policjantami – tymi słowami dziękował podinsp. Sławomir Komorowski.