Po godz. 16.15 sąd zdecydował, że dyrektorki Przedszkola Miejskiego nr 4 - Zofia K. (zakrywa twarz kurtką)  i Renata Ł. zostaną w areszcie na 3 miesiące. Z wolnej stopy będzie zeznawać księgowa przedszkola Agnieszka Sz., która przyznała się i złożyła zeznania.

 
Komunikat prokuratury:

"Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wystąpiła do miejscowego sądu z  wnioskiem o aresztowanie dyrektorki jednego z miejskich przedszkoli w Pabianicach, jej zastępcy oraz głównej księgowej placówki. Kobiety podejrzane są o przywłaszczenie ponad 1 mln złotych. Grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10. 

Podejrzane zatrzymane zostały do dyspozycji pabianickiej prokuratury 28 kwietnia. Następnie usłyszały zarzuty, dotyczące przywłaszczenia środków publicznych, przeznaczonych na funkcjonowanie przedszkola w kwocie 1.044.891 złotych. 

Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzane począwszy od 2010 roku, współdziałając ze sobą, dokonywały wypłat z kasy i przelewów z konta przedszkola na prywatne rachunki, wskazując jako tytuł transferu środków finansowych rzekome zakupy na rzecz przedszkola, bądź też zapłatę zobowiązań względem ZUS. Faktycznie natomiast przywłaszczone pieniądze były przeznaczane na cele prywatne. Kwota ujęta w zarzutach może jeszcze ulec zwiększeniu, co jednakże wymaga pogłębienia ustaleń. 

W związku z zadłużeniem przedszkola w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w ostatnim okresie podejrzane nosiły się z zamiarem zwrotu przywłaszczonej kwoty. 

Jedna z nich złożyła nawet w banku wniosek o kredyt w wysokości kilkuset tysięcy złotych. 

W ocenie prokuratury tymczasowe aresztowanie jest uzasadnione grożącą podejrzanym surową karą, a w odniesieniu do dyrektora i zastępcy, także obawą matactwa".

 rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania