Najbardziej zadowolony jest Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Dostał 12 mln zł na budowę bazy sportowo - edukacyjnej przy Szkole Podstawowej nr 1. Cieszyć się może tez starosta pabianicki Krzysztof Habura. Ma przyznane 10.348.245 zł na budowę powiatowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1.

Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz nie ma powodu do wielkiego zadowolenia. Złożył wnioski na około 90 mln zł. Chciał wybudować szkołę i przedszkole na Zatorzu dla ok. 600 dzieci z tej części miasta oraz przebudować drogi. Wnioski na te inwestycje były poprzednio składane przez miasto do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale nie dostały ani grosza. Tym razem też nic nie dostaliśmy.

Z Polskiego Ładu nasze miasto otrzymało 4.500.000 zł na przebudowę rynku starego miasta.

A ile dostały pozostałe gminy naszego powiatu:

4.740 000 zł - gmina Dłutów na przebudowę ulic Rzemieślniczej, Pięknej i Ostatniej.

11 mln zł - gmina Dobroń na Rozbudowę stacji uzdatniania wody w Markówce.

440.000 zł na zakup sprzętu komputerowego dla gminnych szkół i 8.954.000 zł na budowę przedszkola i żłobka dostała gmina Lutomiersk.

11.162.500 zł- gmina Pabianice na modernizację dróg gminnych.

10.766 250 zł - gmina Ksawerów na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

O pierwszym rozdaniu pieniędzy z Polskiego Ładu poinformowali samorządowców parlamentarzyści z Prawa i Sprawiedliwości; senator Maciej Łuczak, posłowie Marek Matuszewski, Paweł Rychlik i Piotr Polak. Dziękowali za dobre wypełnienie wniosków, co skutkowało przyznaniem dotacji. Tłumaczyli, że komisja rozdzielająca fundusze kierowała się rodzajem planowanych inwestycji. Pierwszeństwo miały te drogowe, kanalizacyjne, dotyczące modernizacji źródeł ciepła, gospodarowania odpadami a także budowa szkół przedszkoli czy ścieżek rowerowych. Zasadą „im mniejsza gmina, tym większe pieniądze”. Parlamentarzyści dawali też nadzieję na dotację z kolejnego rozdania pieniędzy z rządowego programu jeszcze w tym roku.