W ofercie są konsultacje i badania: 

• kardiologiczne (echo serca, lipidogram: poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL, LDL, trójglicerydów; pomiar glukozy; pomiar ciśnienia tętniczego i tętna),

• pulmonologiczne (spirometria),

• okulistyczne (badanie dna oka wraz z konsultacją lekarską – ocena siatkówki, naczyń, tarczy nerwu wzrokowego i plamki żółtej oftalmoskopem oraz wziernikiem okulistycznym),

• diabetologiczne (badanie poziomu hemoglobiny glikowanej HbA1c – poziom glukozy w ostatnich 6. miesiącach),

• urologiczne,

• USG (jamy brzusznej oraz narządu gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, jąder),

• warsztaty psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

- Wszystkie usługi będą wykonywane pod profesjonalnym nadzorem pielęgniarki lub specjalisty w danej dziedzinie – zapewnia Bartłomiej Rodawski, członek zarządu Adamed Pharma.

Firma prowadzi kampanię „Adamed dla Rodziny”, a Pabianice są pierwszą z miejscowości, których mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Są to, oprócz Pabianic, Kołobrzeg,Leszno, Katowice, Ełk, Nowy Sącz. Dlaczego tu? Bo jak wyjaśnia organizator w tych miejscowościach dostęp do lekarza czy usług medycznych jest utrudniony ze względu na na wydłużony czas oczekiwania na wizytę.

– Od kilku lat organizujemy w mieście Dzień Zdrowia z badaniami profilaktycznymi dla pabianiczan. Tym razem zachęcamy do skorzystania z badań i porad medycznych w ramach kampanii prozdrowotnej Adamedu – zachęca prezydent Grzegorz Mackiewicz.– Zapraszamy też do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez miejskie jednostki.

– Uświadamianie pacjentów co do skutków trybu życia, zaniedbań z okresu pandemii czy rozwoju choroby, ale przede wszystkim danie im szansy na przebadanie się i konsultację z lekarzem to dzisiaj klucz do sukcesu, żeby polepszyć zdrowie naszej populacji. Warto skorzystać z możliwości profesjonalnej opieki, kiedy na co dzień nie ma takiej możliwości – uważa doktor Filip Szymański, prezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, które objęło patronat merytoryczny nad kampanią.

W ramach kampanii „Adamed Dla Rodziny” dla odwiedzających przygotowano także: strefę rehabilitacji oddechowej, kurs pierwszej pomocy, warsztaty z nordic walking oraz strefę atrakcji dla najmłodszych.

Do udziału w akcji organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy w niedzielę 21 sierpnia będą przebywać w Pabianicach lub okolicach. Usługi będą bezpłatne, ale obowiązywać będą limity. Organizatorzy zachęcają do rejestracji na stronie www.AdamedDlaRodziny.com, która zagwarantuje skorzystanie z interesujących nas badań (nie jest to jednak konieczne, można odwiedzić strefy zdrowia w dniu akcji).

21 sierpnia w SP 3 stoiska zaprezentują miejskie jednostki, stowarzyszenia i wolontariusze.

• Wydział Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego - stoisko informacyjne oraz promocja zdrowia, m.in. Pabianicka Koperta Życia

- Centrum Seniora - oferta działań sportowo-rekreacyjnych dla seniorów,

- Warsztat Terapii Zajęciowej - wystawa i kiermasz prac podopiecznych, promocja zdrowej żywności – warsztaty dla dzieci

- Placówka Wsparcia Dziennego „Junior” - zajęcia edukacyjne dla dzieci, gry i zabawy,

• Środowiskowy Dom Samopomocy - wystawa prac podopiecznych oraz degustacja przygotowanych potraw,

• Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. - informacje dot. realizacji projektów profilaktycznych dla mieszkańców miasta. Projekt pn. „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pabianicach”

• Straż Miejska - znakowanie rowerów,

• Zakład Wodociągów i Kanalizacji - promocja wody

• Grupa wolontarystyczna „Agrafka” oraz „Teen Challenge” Chrześcijańska Misja Społeczna Oddział w Pabianicach – zabawy i animacje dla dzieci,

• Fundacja „Zdrowy Biust” – nauka samobadania piersi

• stoiska informacyjne prowadzone przez krwiodawców