Smaki świata na koniec lata

Kuchnia tajska, arabska, izraelska, a może amerykańska? Na zakończenie wakacji mamy szansę raz jeszcze wypróbować smaków z różnych zakątków świata. W ostatni weekend sierpnia parking Tkalni zmieni się w kulinarny kurort. W sobotę i niedzielę (29 – 30 sierpnia) od godziny 11.30 do 19.00 będzie trwał tu Zlot Food Trucków. Wystawcy będą serwować swoje specjalne dania.

Wśród wartych spróbowania potraw i deserów znajdą się między innymi: tacos, burrito, Pad Thai, churrosy, burgery, własnoręcznie ciosane chipsy, kakigori i inne pyszności. Lista food trucków jest długa:

• Roni Burger (łódzkie burgery)

• Bang Food Truck (kuchnia meksykańska i tex - mex)

• Burczy Buła (pyszne kanapki)

• Złote Paluchy Churros

• Gastrofather (kultowe zapiekanki)

• Cafe Rolka- Lodorolki ( tajskie lody, Bubble Tea)

• NaturalnieTak (świeżo wyciskane lemoniady)

• Paka Ziemniaka (chipsy rzemieślnicze)

• My Thai (kuchnia tajska)

• Vege Mama (roślinna kuchnia, idealna dla wegan)

• YADAY (kuchnia izraelska, arabska i żydowska)

• Zakręcone ciacho (węgierskie ciastka - kołacze)

• Yaki Kingu (kuchnia japońska)

 

Nowości w Tkalni

Food Trucki to przecież nie jedyna atrakcja ciągle rozwijającej skrzydła Tkalni. W pasażu handlowym tuż obok Republiki Burgera otwiera się kolejny lokal gastronomiczny. „Mąka i Oliwa” to uczta dla miłośników włoskiej kuchni, która na dobre wpisze się w serce pasażu.

Serwowane tu pasty i pizze zawładną podniebieniami gości. W menu znajdzie się kila rodzajów makaronów z sosami oraz najbardziej popularne, pizze na cienkim cieście. Jak na włoski przysmak przystało – podawane z oliwą.

Otwarcie zaplanowano już na schyłek przyszłego tygodnia. Trwa przygotowanie lokalu do obsługi gości.

Po letnim remoncie, 21 sierpnia otworzył się także tłumnie odwiedzany przez pabianiczan sklep CCC, który przygotował dla swoich klientów mnóstwo nowych promocji.

Nowością są także profesjonalne, pełnowymiarowe stoły bilardowe na dużej antresoli w pasażu Tkalni. Jest to dodatkowa atrakcja lokalu Republika Burgera. Każdy klient może wykupić partyjkę gry w bilard zajadając pyszne burgery i sącząc zimne piwo z nalewaka. Strefa jest przeznaczona wyłącznie dla graczy i klientów Republiki Burgera.

Od kilku tygodni na seanse filmowe zaprasza także Kino Helios, w którym od niedawna można wykupić nawet prywatny seans filmowy tylko dla swoich znajomych lub na nietypową randkę.

 

Plan na weekendowy wieczór? Tkalnia!

Inwestorom Tkalni od samego początku przyświecał jeszcze jeden cel – stworzyć tu miejsce spotkań. I z takim zamysłem powstała - obecnie rozbudowana już - strefa rozrywkowa i gastronomiczna w pasażu. Wkrótce pasaż Tkalni będzie czynny dłużej. Przez cały wrzesień kilka lokali gastronomicznych w piątki, soboty i niedziele będzie obsługiwało swoich gości dłużej. Rozsiąść się wygodnie z przyjaciółmi będzie tu można nawet do godziny 23.00. Dużą nowością będzie otwarcie lokali gastronomicznych także także w niedziele niehandlowe.

Republika Burgera, Mąka i Oliwa oraz Sushi Zone będą czynne w piątki i soboty w godzinach: 9.00 – 23.00, niedziele handlowe 9.00 – 22.00, a w niedziele niehandlowe w godzinach 14.00 – 22.00. Zaś kawiarnia Kraina Słodkości w niedziele niehandlowe będzie kusiła swoimi słodkościami, kawą i lodami w godz. 14.00 – 21.00. Siedem dni w tygodniu w godz. 9:00 – 22:00 na fanów kina czeka także Kino Helios.

Dzięki temu pabianiczanie chcący w piątki czy weekendowy wieczór wyjść na miasto w gronie przyjaciół czy rodziny, nie będą już zmuszeni do wyjazdu do Łodzi. W Tkalni wieczorami nikt nie będzie się nudził – będzie można najeść się do syta, napić zimnego piwa z nalewaka, pograć w bilard, rozegrać turniej na konsolach Playstation, obejrzeć film w kinie Helios czy zrelaksować się i porozmawiać siedząc na wygodnych kanapach i fotelach. Pabianiczanie z pewnością chcą atrakcyjnie i ciekawie spędzać swój wolny, weekendowy czas we własnym mieście.

 

W Tkalni także wszystko na powrót do szkoły

Wraz z końcem sezonu wakacyjnego, sklepy w Tkalni zapraszają na liczne promocje z okazji początku roku szkolnego. W Tkalni można bez problemu wyposażyć swojego dzieciaka nie tylko w przybory szkolne w sklepie Empik, Martes Sport, Pepco, Smyk czy KiK, ale także zadbać o odpowiednie buty do szkoły w CCC, wyposażyć w elektroniczne gadżety w Media Expert czy nowe ubrania w dziale dziecięcym Sinsay lub innych sklepach odzieżowych jak Reserved, House, Diverse, BigStar czy 4F.