Od 5 lipca (poniedziałek) czekają nas kolejne zmiany na drogach, związane z remontem tramwajowym. Najważniejszą z nich jest zamknięcie sporego odcinka głównej ulicy miasta – Zamkowej. Ta zostanie wyłączona z ruchu całkowicie od skrzyżowania z ul. św. Jana do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. 

- Ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego tymczasowo będą dwukierunkowe na odcinku między Zamkową a Skłodowskiej-Curie – poinformował Marcin Chmielewski, naczelnik wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji.

Ku uciesze mieszkańców osiedla przy ul. Łaskiej, 5 lipca otwarta zostanie ul. Wiejska. Na starą trasę zatem wrócą wszystkie autobusy (1, 3, 4, 5, T i Z41). Autobusy linii Z41 nie będą zatem już podjeżdżać pod dworzec PKP (zostanie przywrócony przystanek Szarych Szeregów/Łaska).

Od poniedziałku również zostanie przywrócony przejazd przez ul. Jana Pawła II przy ul. Łódzkiej w Ksawerowie. Na stałą trasę wrócą wówczas autobusy linii 263. 

Jak przez centrum miasta będą kursowały autobusy?

Zmianie ulegną trasy linii autobusowych: 260, 262, 265, D, T i Z41. 

Na ul. Lutomierskiej przy ul. Zamkowej zostaną uruchomione tymczasowe przystanki w obydwu kierunkach. Przystanek Zamkowa/Kilińskiego zostanie natomiast przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Kilińskiego. 

Linie 260, 262, D i Z41: autobusy pojadą objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i dalej bez zmian. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje także w przeciwnym kierunku.

Linia 265: kursy w dni powszednie realizowane dotychczas do Dworca PKP zostaną skierowane do Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK (zgodnie z oznaczeniami w rozkładzie jazdy). 

Kursy niedzielne do Dworca PKP zostaną skierowane objazdem ulicami św. Jana, Partyzancką i Lutomierską (analogicznie w stronę Pawlikowic).

Linia T: w kierunku Rzgowa i Guzewa autobusy linii T pojadą z Dworca PKP ulicami: Łaską, Wiejską, Moniuszki i Kilińskiego do Zamkowej. W przeciwnym kierunku pojadą natomiast zmienioną trasą ulicami: Kilińskiego, Moniuszki i Szarych Szeregów do Dworca PKP.

Busy i przewozy pracownicze: busy do Łodzi oraz autobusy pracownicze w kierunku Rzgowa i Łodzi odjeżdżające dotychczas z przystanku Zamkowa/Kilińskiego będą odjeżdżać z przystanku tymczasowego po drugiej stronie ulicy Kilińskiego (w pobliżu kościoła św. Piotra i Pawła). Busy do Konstantynowa Łódzkiego i Konina będą natomiast odjeżdżały z przystanku Zamkowa/Okulickiego.

Od 5 lipca na linii 7 będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy, zbliżony do tego z lat ubiegłych. Dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 261 i 262, autobusy MZK między centrum a osiedlem Bugaj będą kursować nie rzadziej niż co 20 minut.