Nowy Rok, czyli 1 stycznia wypada w środę. Skorzystają na tym uczniowie, którzy w większości będą mieli przedłużoną przerwę zimową. Dyrektorzy większości pabianickich szkół wyznaczyli 2 i 3 stycznia dni dyrektorskie. Tak jest m.in. w Szkole Podstawowej nr 3. Tutaj działać będzie jedynie świetlica szkolna.

Jeśli osoba pracująca chciałaby mieć długi weekend po Nowym Roku musiałaby wziąć 2 dni wolnego. Urlop wtedy wydłużyłby się aż do 6 dni, bo wolny z powodu święta jest również 6 stycznia. Wtedy to obchodzimy święto Trzech Króli.

W 2020 roku województwo łódzkie ma ferie jako pierwsze. Rozpoczną się 11 stycznia i potrwają do 26 stycznia (tak samo jak w województwach: lubelskim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim – przypomnijmy, że terminy ferii dla wszystkich województw są zmienne, co roku ustala je Ministerstwo Edukacji Narodowej).

Potem długi czas musimy wytrzymać bez wolnego. Święta Wielkanocne wypadają w tym roku 12-13 kwietnia.

Długi majowy weekend potrwa w tym roku jedynie trzy dni. 1 maja wypada w piątek, a 3 w niedzielę. Boże Ciało jest 11 czerwca, jak zwykle w czwartek. Jeśli weźmiemy wolny piątek do pracy nie pójdziemy 4 dni.

15 sierpnia, czyli Dzień Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny jest w sobotę. To najmniej korzystna sytuacja. Nie wydłuża nam weekendu, a do tego nie przysługuje nam za 15 sierpnia dzień do odbioru.

1 listopada, czyli Wszystkich Świętych będzie w 2020 roku w niedzielę. To oznacza, że pracodawca będzie nam musiał oddać wolny dzień w innym terminie. Lepiej układa się 11 listopada. Święto Niepodległości wypadnie w środę. Biorąc dwa dni wolnego wydłużamy weekend do 5 dni.

Święta Bożego Narodzenia zaczniemy 24 grudnia, Wigilią, która przypada w czwartek. Jest to jednak dzień pracujący. Boże Narodzenie będzie w piątek, a drugi dzień świąt w sobotę. Lepszy układ mamy w Sylwestra. 31 grudnia jest w czwartek. Następnego dnia wolny Nowy Rok. Imprezę sylwestrową będziemy mogli odchorowywać jeszcze w weekend.