W sobotę, 2 września oficjalnie otwarto linię tramwajową 41. Po godz. 12.00 zabytkowe tramwaje (i nie tylko) przejechały sprzed zamku do pętli przy ul. Wiejskiej. Były to wagony Lilpop II z 1929 r. i Lilpop III z 1939 r., skład 805Na+805Na (z przełomu lat 80. i 90.), 5N+5ND (z lat 60.), 803N „kanciak” (z przełomu wieków) oraz współczesne PESA 122N i Moderus. Kursowały między krańcówkami Pabianice Wiejska – Chocianowice IKEA jako bezpłatna linia 41 bis.

Święto Ulicy Zamkowej Życie Pabianic

W tramwajach rozbrzmiewała muzyka na żywo. Na pamiątkę rozdawano bilety „Tramwaj do Pabianic 41 – wróciłem”. Pod takim też tytułem wydano broszurę o historii linii, jej modernizacji oraz okolicznościowe pocztówki.

Od godz. 15.00, przy kościele św. Mateusza, rozpoczęła się część artystyczna. Była również zumba. W parku Słowackiego szalały dzieciaki. Wzdłuż głównej ulicy, od zamku do CH Echo, stanęły stoiska lokalnych firm gastronomicznych i usługowych oraz organizacji pozarządowych. Atrakcje przygotowano również na parkingu oraz w pasażu Tkalni.

Święto Ulicy Zamkowej Życie Pabianic

Przez centrum przejechała również parada motocykli, które można było później oglądać „prząśniczkach”.

Święto ul. Zamkowej zakończył nocny bieg i marsz nordic walking na dystansie 4,1 km.

To nie koniec świętowania. Jutro (niedziela) na polu golfowym odbędą się 45. Dni Pabianic.

Święto Ulicy Zamkowej Życie Pabianic