W miejscu, gdzie jeszcze 2 lata temu był zapomniany i zarośnięty basen „pod chmurką” stanęła wielofunkcyjna, nowoczesna hala sportowa. W lutym tego roku były odbiory techniczne. Od marca lekcje WF-u mają tu uczniowie pobliskiej „trzynastki”. Od kwietnia, popołudniami i wieczorami, w hali trenują zawodnicy klubów sportowych.

Symboliczna wstęga przecięta. Miejska hala sportowa jest oficjalnie otwarta

15 czerwca miejscy włodarze wraz z uczniami przecięli symboliczną wstęgę w progu nowo wybudowanego obiektu.

- Czy hala była potrzebna? Najlepszą odpowiedzią jest to, jak jest użytkowana – powiedział podczas otwarcia prezydent Grzegorz Mackiewicz. - Cały tydzień, od 8.00 do 22.00, trwają w niej zajęcia. Niektóre kluby sportowe zdecydowały się użytkować ją jeszcze przed formalnym oddaniem.

Potrzeba powstania takiego obiektu przewijała się w różnego rodzaju dyskusjach pabianickiego środowiska sportowego z Radą Sportu od dawna.

- Marzyła się nam hala, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale też ładna – podkreślił Waldemar Boryń, naczelnik pabianickiego Wydziału Edukacji,  Kultury i Sportu. - Oglądaliśmy takie, które był nawet w dalekiej odległości od Pabianic. Spodobała się nam hala w Gdańsku, między innymi dlatego, że część konstrukcji była wykonana z drewna, co nadaje pewnej lekkości, a jednocześnie jest estetyczna. Nie taka postindustrialna hala magazynowa, która niestety dominuje w przeważającej części obiektów sportowych.

Symboliczna wstęga przecięta. Miejska hala sportowa jest oficjalnie otwarta

Po oficjalnych przemowach i podziękowaniach wyświetlono film przedstawiający etapy budowy hali. Odbyła też część artystyczno-sportowa, która tematycznie  nawiązywała do olimpijskiego motta „Szybciej, wyżej, silniej – razem”. W imieniu młodych sportowców symboliczną deklarację współzawodnictwa sportowego w duchu fair play złoży Julia Bielecka, uczennica SP 13 i zawodniczka SPR Pabiks Impact Pabianice. Wystąpiły cheerleaderki z SP 13 i SP 8, gimnastyczki z SP 8, był pokaz układów capoeiry grupy Anny Smusz oraz pokaz Szkoły Tańca Eskadra.

Nowo wybudowany obiekt sportowy na terenie PTC jest nowoczesny i wielofunkcyjny. Ma pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, futsalu, koszykówki, siatkówki i badmintona z nawierzchnią, która spełnia wymogi organizacji zawodów. Są w niej cztery szatnie i pełne zaplecze sanitarne. Inwestycja kosztowała 8,3 mln zł i była finansowana ze środków Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, Sportowej Polski - Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2022 r. oraz budżetu miasta. Dodatkowo z budżetu miasta dokupiono dwie elektroniczne tablice wyników sportowych oraz mobilne trybuny i system nagłośnienia, które zostaną zamontowane w wakacje.

Symboliczna wstęga przecięta. Miejska hala sportowa jest oficjalnie otwarta

To nie koniec prac budowlanych na tym terenie.

- Na dniach rozpocznie się kolejna inwestycja, jaką jest przebudowa ul. Grabowej wraz z budową miejsc parkingowych – dodał prezydent.