Sprawdzamy, co się zmieniło w Tkalni przed ponownym otwarciem 4 maja.

- Nie przespaliśmy tego czasu – mówi nam Robert Zapędowski, Dyrektor Marketingu Tkalni, wspominając okres przymusowego zamknięcia. – Wykorzystaliśmy chwilowy przestój, aby zadbać o maksymalne bezpieczeństwo naszych klientów oraz przeprowadzenie kilku inwestycji . 

Sterylne i bezpieczne wnętrze

Przede wszystkim, pomieszczenia centrum handlowego zostały gruntownie oczyszczone. Cały pasaż poddano ozonowaniu, które usuwa wszystkie drobnoustroje. Kompleksowo umyto wszystkie powierzchnie: barierki, poręcze, klamki, podłogi, korytarze, schody. Zadbano też o rośliny w pasażu, które przeszły odświeżenie. Umyto witryny sklepów i drzwi wejściowe. Działania te zostały skonsultowane z łódzką stacją sanepid.

 

To nie koniec zmian. Na stałe do dyspozycji klientów są cztery dozowniki z płynem dezynfekcyjnym na pasażu Tkalni, po dwa przy każdym wejściu. Można z nich korzystać zawsze, gdy zachodzi potrzeba. W specjalne mydło dezynfekcyjne  wyposażone zostały też łazienki, gdzie graficznie i tekstowo pokazano, jak prawidłowo myć dłonie. Pasaż będzie też sprzątany jeszcze częściej niż dotąd.

Pod wieloma względami Tkalnia jest, po prostu, sprzyjającym bezpieczeństwu zakupów budynkiem. 

- Warto zwrócić uwagę, że do części sklepów w Tkalni można wejść bezpośrednio z zewnątrz – słyszymy. Pasaż handlowy jest budynkiem przestronnym, posiada szerokie ciągi piesze, a powietrze jest regularnie wymieniane dzięki sprawnym systemom wentylacyjnym.

Te bezdyskusyjne zalety zakupów w Tkalni docenimy, gdy po tygodniach zamknięcia wreszcie będziemy mogli wybrać się na bezpieczne dla zdrowia zakupy. 

 

Powiew nowości w Tkalni

Tkalnia wykorzystała ostatnie tygodnie na przeprowadzenie kilku inwestycji. Zadbano o piękny wygląd i odświeżenie wizualne wnętrza.

- Przy obu alejkach pasażu zamontowane zostały świecące neony z symbolami nawiązującymi do poszczególnych lokali: sushi, kawa, lody, biżuteria i inne, które cieszą oko i nadają niepowtarzalnego charakteru - słyszymy. Obok wejścia od strony parkingu w pierwszej połowie maja otworzy się sklep Żabka oraz zamontowany zostanie nowy plac zabaw (otwarty w zależności od aktualnych zaleceń sanitarnych).

Centrum Handlowe skutecznie umili także czas spędzony w pasażu. By zakupy były prawdziwą przyjemnością,  w maju do otwarcia będą gotowe dwie ogólnodostępne antresole w pasażu, na których umieszczone zostaną wygodne kanapy, fotele, pufy i świecące, neonowe napisy widoczne z daleka. Dla młodzieży i dzieci przygotowano prawdziwy hit: dwie ogólnodostępne konsole Playstation 4 z grami oraz strefę dla dzieci i ich rodziców. Całość to ponad 200 metrów kwadratowych zupełnie nowej przestrzeni.

- Z otwarciem antresol będziemy czekać na zielone światło od Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi Robert Zapędowski. 

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Robiąc zakupy w Tkalni, pomagamy zwalczać efekty pandemii w naszym powiecie. Jak to możliwe? Inwestor Tkalni, Grupa A&A, przekazała 10 000 zł dla Pabianickiego Centrum Medycznego na zakup środków ochrony osobistej – kombinezonów, rękawic, masek ochronnych.

- Zadeklarowaliśmy także prezydentowi Pabianic oraz dyrekcji pabianickiego szpitala gotowość do bezpłatnego użyczenia przestrzeni magazynowej przy ul. „Grota” Roweckiego – relacjonuje Zapędowski.

To na wypadek potrzeby magazynowania zamawianych artykułów medycznych, utworzenia tymczasowego punktu przyjęć medycznych lub jako przestrzeń dla lokalnych służb.

Dodatkowo, Tkalnia przekazała trójwarstwowe maseczki ochronne dla ponad pięciuset podopiecznych Centrum Seniora w Pabianicach.

Tkalnia od 4 maja będzie funkcjonować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Rozwoju. Na tym etapie lokale gastronomiczne mogą działać jedynie w modelu na wynos lub na dowóz, nie może jeszcze zostać otwarte Kino Helios Pabianice. 

 

Tkalnia przypomina o najważniejszych zasadach sanitarnych dla klientów:

- utrzymanie odległości społecznej przynajmniej 2 metry

- obowiązek zasłaniania ust i nosa (maseczką lub innym materiałem). Maseczki można zakupić u ochrony Tkalni.

- limit osób na terenie każdego sklepu oraz w przestrzeniach wspólnych centrum handlowego, maksymalnie jedna osoba na 15 m2 powierzchni

- częste mycie i dezynfekcja dłoni

 

Przestrzegajmy tych zasad, a zakupy będą bezpieczne dla zdrowia i przyjemne. Sklepy w Tkalni dla swoich klientów szykują atrakcyjne promocje i wyprzedaże kolekcji. Tkalnia przy ulicy Grobelnej 8 otwarta będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 21.00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00