Życie w mieście kręci się wokół Tkalni. To nie tylko za sprawą szerokiej oferty sklepów przy ul. Grobelnej, ale też powiększającej się tu ciągle strefy rozrywkowej. Całkiem niedawno otworzyła się przy wejściu od strony parkingu Żabka. A tuż obok niej przybyło atrakcji dla dzieci. Najmłodsi bawią się radośnie na świeżo wybudowanym, zewnętrznym placu zabaw. To między innymi dla nich także w środku otwarto drugą antresolę w pasażu. Tam do dyspozycji mają stanowiska dla graczy z konsolą Playstation 4. Jest też bezpieczny plac zabaw dla maluchów, stoliki, pufy i wygodne kanapy. Całość dopełnia instalacja ze świecącymi neonami i tablica kredowa dla najmłodszych.

Dzięki otwartym już dwóm antresolom, mamy w Tkalni idealny podział na strefę rozrywki i strefę relaksu (z wygodnymi kanapami, fotelami i stolikami). Do obu antresol możemy się dostać w iście gwiazdorskim stylu, idąc po długim na kilkadziesiąt metrów czerwonym dywanie rozłożonym na obu ciągach pieszych pasażu Tkalni.

Burger, piwo... a nawet bilard!

Właśnie w centralnej części pasażu otworzyła się „Republika Burgera Studio”. Miejsca jest tu sporo: stoliki z krzesełkami oraz długi bar. W Pabianicach powstał pierwszy lokal tej sieci restauracji i nieco różni się od pozostałych. Jest nowy styl, drewniane ciemne blaty, hokery, a w nazwie dopisek „studio” to znak, że to wreszcie miejsce, gdzie można śmiało przyjść na randkę, spotkanie biznesowe i mile spędzić czas. Styl nowego lokalu po części przypomina „koszyki warszawskie”. Jedno, co pozostało niezmienne, to oczywiście niezawodny smak amerykańskiej kuchni. Serwują tu soczyste burgery z zawsze świeżego mięsa, doprawianego według własnej receptury. Dodatkowo w menu są wrapy „w rękę” z wołowiną lub stripsami. Warto spróbować też nowego burgera o nazwie „Utkany” (stworzonego specjalnie dla pabianiczan) za 19,90 zł. Do tego do końca miesiąca przy zakupie dowolnego burgera można skorzystać z kolejnej promocji i w cenie 9,99 zł otrzymać dużego wrapa.

To nie koniec atrakcji! Jeszcze w tym miesiącu właściciele uruchomią na antresoli nad lokalem miejsce relaksu, gdzie będzie można skorzystać z dwóch stołów bilardowych.

Za chwilę w lokalu pojawi się także oferta piw butelkowych oraz idealnie schłodzonych z nalewaka.

Wracamy do kina. Bo warto!

Do pełni szczęścia w Tkalni brakowało nam jeszcze kina. Wreszcie doczekaliśmy się ponownego otwarcia nowoczesnego, 4-salowego Heliosa. To w tej chwili jedyne czynne kino tej sieci w województwie łódzkim. Dla pabianiczan to nie tylko komfort oglądania wybranych produkcji w swoim mieście, ale też pełna gama nowych wydarzeń i promocji. Nasze ulubione filmowe spotkania z cyklu: „Helios dla Dzieci”, „Kino Kobiet” czy „Superwtorek” znów powróciły. A wraz z nimi kolejne promocje.

Najnowsza to: „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz” - kupując bilet do kina 3 dni wcześniej można zaoszczędzić nawet 8 zł! Kupujesz 2 dni wcześniej, płacisz 6 zł mniej, dzień wcześniej 3 zł mniej. Podobnie działa to z seansami familijnymi.

Ponadto za jedyne 10 zł codziennie można obejrzeć filmy oznaczone jako „Hit za 10!”. To wybrane tytuły, które cieszyły się dużym zainteresowaniem przed zamknięciem kin, a także te, które w związku z pandemią nie miały kinowej premiery. Równie tanie bilety (10 zł) obowiązują na seansach w ramach „Złotej Kolekcji Filmowej”. To wtorkowe projekcje kultowych filmów.

Helios zrezygnował z rozróżnienia na bilety ulgowe i normalne – teraz wszyscy płacą mniej. Podobnie z projekcjami filmów 2D i 3D, które są w tych samych cenach.

Zdecydowanie jedną z najciekawszych nowości jest możliwość niedrogiego wynajęcia sali na swój prywatny seans. Od 3 lipca w kinach Helios możliwe jest wykupienie seansu na wyłączność i obejrzenie wybranego przez siebie filmu (spośród najciekawszych tytułów ostatnich miesięcy) w gronie przyjaciół i rodziny. Wynajęcie kinowej sali jest możliwe już od 200 zł.

Od czego zacząć? Może od razu od maratonu dla nieustraszonych. Już w piątek, 24 lipca, wyświetlony zostanie Maraton Horrorów, który pierwotnie miał odbyć się 13 marca. Dobra wiadomość jest taka, że bilety zakupione w marcu są nadal ważne. Fanów mocnych wrażeń czeka noc z czterema przerażającymi horrorami. Na początek pierwszy polski slasher – „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Po krótkiej przerwie powrót porcelanowej lalki w filmie „Brahms: The boy II”. Dla najwytrwalszych deser w postaci dwóch mocnych horrorów „Więzień zero” oraz „Furie”.

Bądź na bieżąco z nowinkami w Tkalni na centrumtkalnia.pl lub Facebooku.