Trwają zapisy na V Pabianicki Bieg, Marsz i Rajd Niepodległości. W biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które skończyły 15 lat. Niepełnoletni potrzebują zgodę rodziców. W grupie nordic walking nie obowiązuje limit wiekowy.

- Rekomendowanym strojem jest ubiór w kolorach biało-czerwonych. Jest to bieg, któremu przyświecają cele patriotyczne. Pabianiczanie zabierają również transparenty, chorągiewki i inne elementy biało – czerwone. Tak było w latach ubiegłych – mówią organizatorzy.

Udział w biegu oraz marszu jest nieodpłatny.

Rozgrzewka rozpocznie się o10.45 na Starym Rynku. O 11.00 będzie krótkie powitanie i uczestnicy imprezy odśpiewają hymn państwowy. Później wystartują. Trasa ma przebiegać ulicami miasta: Zamkowa, Puławskiego 14, Łaska (Park Wolności), Gojawiczyńskiej (Chechło Pierwsze), Miodowa, Wiejska, Jana Pawła II, Świętokrzyska, Widok, Cmentarz Komunalny, Kilińskiego, Moniuszki, Kościuszki, Zamkowa, Stary Rynek. Bieg zakończy się przy Pomniku Niepodległości.

Trasa ma liczyć 11 kilometrów dla biegaczy i 9 kilometrów dla tych, którzy idą z kijami. Uczestnicy będą się zatrzymywać przy miejscach związanych z historią miasta m.in: budynek przy ul. Pułaskiego 14 (kiedyś siedziba Szkoły Handlowej), Park Wolności - cmentarz z I wojny w 1914, Chechło Pierwsze (ul. Karolewska) – użycie po po raz pierwszy w historii wojen – wozów pancernych, cmentarz żydowski (Jana Pawła II) - groby z czasów I wojny światowej oraz kwatery wojenne z czasów II wojny światowej.

  Zapisy przyjmowane są drogą mailową: klub.ocobiega@gmail.com.

Bieg Niepodległości organizuje Pabianicki Klub „O co biega”.