WYMYSŁÓW FRANCUSKI - dojazd: 5 km od Pabianic. Za Piątkowiskiem z drogi do Żytowic skręca się w lewo. Nieopodal cegielni są 3 stawy. Kąpać się wolno w jednym.

WIELKA WODA - dojazd: 7 km. W Lasku Karolewskim mamy mały rezerwat. Żeby tam dojechać, trzeba wybrać się do Hermanowa i na rozdrożu skręcić w prawo. Potem jechać wzdłuż lasu. Następnie spacerkiem lub rowerem udajemy się w kierunku "Punktu czerpania wody". Są tu ławeczki. W pierwszym stawie nie wolno się kąpać, ale można podziwiać piękno przyrody. Przy brzegu rosną rosiczki. w drugim stawie możemy popływać (woda do pasa). Jest piaszczysta plaża.

RYDZYNY - dojazd: 3 km. Przez łąki za Laskiem Miejskim przepływa Dobrzynka. Tutaj zanużymy stopy w czystej, płytkiej wodzie. Da się tu dojechać autem (droga za Laskiem Miejskim) i dojść pieszo od ulic: Popławskiej i Smugowej (20 min).

RAWICZ - dojazd: 25 km. Na trasie do Bełchatowa trzeba skręcić za Wadlewem w lewo. Wejście 2 zł od osoby, za wjazd samochodem - 3 zł. Sklep we wsi czynny też w niedziele. Wynajęcie domku 6-osobowego - 40 zł za dobę.

LDZAŃ, ROKITNICA, PIASKI - są tu dzikie plaże usiane wzdłuż Grabii. W Dobroniu trzeba skręcić w lewo (kwadrans jazdy z Pabianic). Najładniej jest w Piaskach. Żeby tam dojechać, trzeba w Ldzaniu skręcić za strażą pożarną w prawo. Uwaga! Kiepska droga. Wokół las.

JEZIORSKO - dojazd: przed Zduńską Wolą. Żeby tu się wykąpać, trzeba jechać samochodem ponad godzinę. Dodatkową atrakcją jest tama, na którą można wjechać.

SŁOK - 15 km za Bełchatowem. Dojazd z Pabianic trwa godzinę. Wstęp bezpłatny. Nad jeziorem są plaże, a wokół nich las sosnowy. Na miejscu bar, restauracja, kawiarnia, hotel Wodnik.

BORKI - nad Zalewem Sulejowskim. Wstęp na plażę bezpłatny. Wypożyczalnia sprzętu sportowego: kajaki, rowery, łodzie wiosłowe i żaglowe. Są czynne bary i restauracja.

WAWRZKOWIZNA - za Bełchatowem 10 km. Z Pabianic prawie godzina jazdy. Kąpielisko niestrzeżone, bezpłatne. Działa tu wypożyczalnia. Są: piłki, leżaki, rakiety do tenisa i kometki. Jest bar, kawiarnia, restauracja i hotel. Zjazd z krętej zjeżdżalni do brodzika jest płatny.