Magazyn będzie czynny przez kilka dni. Można tam przywozić rzeczy ze zbiórek prowadzonych w organizacjach pozarządowych, szkołach, firmach lub prywatnie (w opisanych kartonach lub workach). Na miejscu będą sortowane i paletowane.

- Palety rozdysponuje dalej Starostwo Powiatowe, ponieważ – zgodnie z wytycznymi wojewody łódzkiego – koordynuje zbiórki dla potrzebujących odbywające się we wszystkich miastach i gminach powiatu – poinformowała Aneta Klimek, rzeczniczka prasowa magistratu. - Do starostwa trafią też palety z darami z innych samorządów.

Magazyn będzie czynny od 7 do 11 marca, między 14.00 a 19.00. Niewykluczone, że ten termin zostanie wydłużony. Zajęcia sportowe, które do tej pory były organizowane w hali przy ul. Orlej, będą tymczasowo odbywać się w innych lokalizacjach.

Rzeczy dla potrzebujących nadal można przynosić do punktu zbiórki w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Stary Rynek 4. Zgłoszenia przyjmuje Forum Organizacji Pozarządowych w Pabianicach, (przewodnicząca Dorota Pędziwiatr, tel. 600 877 640).

- Prosimy o informację o wszystkich prowadzonych zbiórkach na adres e-mail: pomagam.ukrainie@um.pabianice.pl – dodaje Aneta Klimek.