Pabianiczanie oddali 33.867 proc. ważnych głosów. Z tego 18.659 mieszkańców zdecydowało się poprzeć w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej. Okazało się, że na dotychczasowego prezydenta Polski, Andrzeja Dudę, kandydata Prawa i Sprawiedliwości, zagłosowało 15.208 uprawnionych.

W pierwszej turze wyborów w naszym mieście zbliżoną przewagę miał Duda. Wtedy to zagłosowało na niego 41,8 proc. pabianiczan, a na Trzaskowskiego 30,04 proc.

W Pabianicach uprawnionych do głosowania było 49.632 mieszkańców. Frekwencja wyborcza wyniosła 68,21 proc. Na głosowanie korespondencyjne zdecydowało sie zaledwie 300 osób. 96 mieszkańców głosowało przez pełnomocnika. Zaświadczenie do głosowania wzięło 490 pabianiczan, którzy spełnili swój obowiązek obywatelski prawdopodobnie podczas wakacyjnej podróży.

Liczenie głosów w kraju jeszcze trwa. Według sondażu late poll z 90 procent obwodów wynika, że to jednak Andrzej Duda będzie prezydentem Polski. Wygląda na to, że zdobył 51 procent głosów. Za Rafałem Trzaskowskim opowiedziało się ok. 49 procent wyborców. Na razie nie ma oficjalnych wyników.